دیدار تعدادی از آزادگان با آزاده کمپ دهی عمو عباس زورقی + تصاویر

۱۳۹۴/۰۳/۳۱

آزادگان حسین ربیعی، سید حسین مقدم، کریم ابری، ابوالحسن رستاقی و محمد بهلول از آزادگان کمپ ۱۰ رمادی از استان گلستان، با آزاده عباس (عمو عوض) زورقی دیدار کردند.

 
به گزارش واحد اطلاع رسانی پیام آزادگان به نقل از خبرنگار آزادگان بهشهر، در این دیدار آزاده حسین ربیعی ضمن ابلاغ سلام هم بندان خود به آزاده عباس زورقی آرزوی سلامتی برای ایشان را از خداوند یکتا خواستار شد.

 
آزاده عباس (عموعوض) ضمن خوشحالی از این دیدار و تجدید خاطرات، برای کلیه آزادگان مخصوصا آزادگان کمپ ۱۰ آرزوی موفقیت و عاقبت بخیری را از خداوند متعال خواستار شدند.

 
آزاده زورقی در تاریخ ۲۲ اسفند ۶۴ در خلال عملیات والفجر ۸ بعد از درگیری شدید و محاصره  شدن توسط دشمن در منطقه دریاچه نمک سه راه مرگ "سه راه شهادت"  بالاتر از کارخانه نمک اسیر شد.

 
آزاده جعفر مزیدها یکی از هم بندان آزاده عباس زورقی می گوید: بعد از محاصره و نبردی بی امان که مهمات و تجهیزات تمام شده بود و تعداد زیادی از رزمندگان گروهان دو و سه گردان یارسول(ص) و گروهان یک گردان مالک اشتر به شهادت رسیدند و عده ای زخمی شدند، دشمن از پشت ما را محاصره و اسیر کرد.

 
وی در ادامه افزود: بعد از انتقال به خطوط پشت جبهه، ما را به پادگان ماهر عبدالرشید انتقال دادند که بعدازظهر ماهر عبدالرشید به همراه جمع کثیری از فرماندهان و خبرنگاران با حضور در پادگان از ۵۴ اسیر که نیمی مجروح بودند بازدید کرد.

 
آزاده مزیدها گفت: لباس های نظامی آزاده زورقی به علت ضربات شکنجه پاره شده بود و ماهر عبدالرشید دستور داد یک دست لباس به توجه سن عمو عوض به وی بدهند که همین عباس  بهانه ای به دست عراقی ها داد تا بگویند وی می خواست با این لباس های عراقی فرار کند؛ لذا وی را همراه سه نفر دیگر از جمله آزاده نوروز رنجبر از بابلسر که متهم به کشتن افسران عراقی بر اثر نارنجک بود و آزاده ابراهیم عجم از آزاد شهر به عنوان فرمانده گروهان که با لباس فرم سپاه و کلت کمری اسیر شده بود و مرا که به خاطر مقاومت و درگیری لفظی و همچنین پاسخگویی به سربازان و افسران عراقی و گفتن الموت لصدام، آزاده زورقی را از بصره تا استخبارات و پادگان الرشید و اردوگاه جداگانه شکنجه می دادند.

 
آزاده جعفر مزیدها افزود: براثر شکنجه سر آزاده زورقی شکست و خون از سر وصورتش جاری شد و خون جلوی چشمانش را می گرفت.

 
وی گفت: در استخبارات دو مرحله ما را فلک کردند و شکنجه بسیاری دادند تا جایی که بعد از بی هوشی و ریختن آب، ما رو به هوش آوردند و دراین  میان مقاومت آزاده زورقی ستودنی بود.

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/ک

اضافه کردن دیدگاه جدید