دیدار امام جمعه زاهدان با خانواده آزاده فقید احمد قاسمی

۱۳۹۵/۱۰/۱۲

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان، آیت الله سلیمانی امام جمعه زاهدان و نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان و نماینده مردم این استان در مجلس خبرگان رهبری شنبه شب ۱۱ دی ماه ۹۵  با خانواده داغدار مرحوم احمد قاسمی جانباز و آزاده تازه پرکشیده، دیدار و ابراز همدردی نمود.

 

 

این دیدار با همراهی آزاده علیرضا زینلی مشاور استاندار و مسئول هماهنگی امور ایثارگران  و نماینده موسسه پیام آزادگان در استان، آقای پالاش مدیرکل بنیادشهید و امور ایثارگران استان، رئیس بنیاد شهید زاهدان، معاونین اداره کل بهزیستی استان و اعضای شورای استانی آزادگان استان سیستان و بلوچستان صورت گرفت.
 آیت الله سلیمانی در این دیدار طی سخنانی در تجلیل از ایثارگری های آزاده فقید احمد قاسمی، اظهار داشت، همه ما انسان ها به شکلی می میریم، اما آنچه مهم است، شکل مرگ انسان نیست، بلکه سمت و سوی زندگی و مرگ است که آیا در جبهه حق و الی الله است یا در جبهه باطل.
 امام جمعه زاهدان بیان داشت: "افرادی مثل مدافعین حرم در جبهه حق علیه باطل جان خویش را تقدیم معبود می نمایند و در راه اسلام به درجه رفیع شهادت نایل می شوند، و برخی هم  در جبهه باطل قرار دارند که  در مصاف با جبهه حق کشته می شوند که نمونه بارز آن تروریست های داعشی تکفیری هستند.
جاده دیگری نیز  وجود دارد که  انسان با مرگ طبیعی  یا بیماری به سوی خدا عروج می کند و  قران کریم به هر دو مورد هم شهادت در راه خدا و هم مرگ طبیعی  اشاره دارد.  رحلت حضرت امام  خمینی رحمه الله علیه چون مقصدشان  الی الله  و  لقاءالله است، همانند شهادت شهید بهشتی و شهید مفتح  است که با مرگ سرخ به لقاءالله رسیدند."

 

 

نماینده مقام معظم رهبری در استان سیستان و بلوچستان در این دیدار ضمن ابراز همدردی و تسلیت مجدد به خانواده داغدار آزاده فقید احمد قاسمی بیان داشت:
"قران کریم «الی الله»بودن را  برای رفتن به سوی معبود قرار داده است  و پیامبر عظیم الشان اسلام صلوات الله علیه و اله با مرگ طبیعی و مولا علی علیه السلام   با شهادت در راه او در محراب عبادت به شهادت رسیدند."
آیت الله سلیمانی افزود:
"مرحوم آزاده بزرگوار احمد قاسمی  که در دوران اسارت و در فضای خفقان و سرکوب نیروهای بعثی، هم  نشاط روحی خود و دیگر آزادگان را تضمین کرد و هم با ایثار و فداکاری  در برخورد  با دشمنان بعثی، بدن خود را در برابر شلاقها  و شکنجه های دشمن، سپر بدنهای نحیف دیگر عزیزان ازاده قرار داد، در پایان نیز همچون  انسانهای وارسته  و مومن که مرگشان برای جامعه خسرانی بزرگ است، به سوی معبود شتافت."
آیت الله سلیمانی در پایان سخنان خود ابراز امیدواری نمود که همه اعضای خانواده و همرزمان آزاده فقید احمد قاسمی در حفظ و ترویج فرهنگ ایثار و آزادگی، که میراث اصلی و گرانبهای این عزیز سفر کرده است، کوشا باشند .

 

 

درپایان این دیدارصمیمی، لوح سپاس و هدایایی  به رسم ادب واحترام، تقدیم خانواده محترم جانباز و آزاده فقید، مرحوم احمد قاسمی شد.
پس از این دیدار، نماینده موسسه پیام آزادگان و دیگر اعضای شورای استانی ازادگان استان سیستان و بلوچستان ضمن ابراز همدردی با خانواده محترم آزاده فقید احمد قاسمی، برخی مشکلات و مسائل ایشان را مورد بررسی قرار دادند. ازجمله این مسائل، اشتغال فرزندان مرحوم قاسمی بود که مقرر شد از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان در اولویت قرار گیرد.
 شایان ذکر است که مرحوم احمد قاسمی جانباز و آزاده سرافراز زاهدانی که در دوران اسارت در اردوگاه ۱۲تکریت  دشمن بعثی، از هیچ کوششی در خدمت به آزادگان دریغ نورزید، صبحگاه سی ام دیماه سالجاری آسمانی شد و به یاران شهیدش پیوست. 
روحش شاد و یادش گرامی باد.

پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان

اضافه کردن دیدگاه جدید