دیدار آزاده مزیدها با داماد ۴۰ روزه + عکس

۱۳۹۶/۰۵/۲۱

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان ، آزاده جعفر مزیدها نماینده موسسه فرهنگی پیام آزادگان در مازندران و هیات همراه با داماد ۴۰ روزه آزاده علی خانه سرانداز  در ساری دیدار کرد.

با شروع جنگ تحمیلی آزاده علی خانه سرانداز در تاریخ ۱ مهرماه ۵۹ که ۴۰ روز بیشتر از زندگی مشترکش نمی گذشت، به اسارت گرفته شد و بعداز انتقال به رمادی و موصل در تاریخ ۲۹ مرداد ۶۹ آزاد شد.

آزادگان اردوگاه رمادی و موصل در ابتدای اسارت آزاده علی خانه سرانداز به جهت آنکه ۴۰ روز از دامادیش می گذشت، داماد ۴۰ روزه صدا می کردند.

آزاده خانه سرانداز استاد قرآن و نهج البلاغه در دوران اسارت بود و آزادگان زیادی از شاگردان وی بودند.

به منظور قدردانی از استاد قرآن و نهج البلاغه دوران اسارت، آزاده جعفر مزیدها نماینده موسسه فرهنگی پیام آزادگان در مازندران به همراه آزادگان سید علی اصغر قاسمی و حبیب الله آدینه نیا دو تن از اعضای شورای مشورتی آزادگان استان مازندران با حضور در منزل این عزیز آزاده در کیلومتر ۲۴ جاده دریا ساری به فرح آباد با وی دیدار کردند.

در این دیدار آزادگان ضمن تجدید خاطره آموزش های قرآنی دوران اسارت، از استاد خود تقدیر و تشکر کردند.

آزاده جعفر مزیدها نماینده موسسه فرهنگی پیام آزادگان در مازندران همچنین با آزاده علی رضا فرومدی که مهمان آزاده علی خانه سر انداز بود نیز دیدار کرد.

آزاده علی رضا فرومدی از آزادگان استان گلستان شهرستان گرگان که در تاریخ ۱۷ شهریور۵۹ در هنگام خدمت در ژاندارمری وقت در قصرشیرین توسط سربازان عراقی قبل از شروع جنگ به اسارت گرفته شده بود و بعد از اسارت به اردوگاه های رمادی ۱ ، رمادی ۷ و تکریت ۱۷ منتقل و سپس در تاریخ ۳ شهریور ۶۹  همزمان با دیگر اسرا آزاد شد.

 

 

آزادگان از راست: جعفر مزیدها، حبیب الله آدینه نیا، علی خانه سرانداز، سید علی اصغر قاسمی و علی رضا فرومدی

 

.

 

اضافه کردن دیدگاه جدید