دکتر نوروزی در تشریح نشست فراکسیون ایثارگران تشریح کرد:

۱۳۹۷/۱۰/۱۲
رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان ،  رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس با اشاره به نشست امروز فراکسیون ایثارگران از طرح مجلس برای حل مشکل بیمه تکمیلی ایثارگران در سال ۹۸ خبر داد.

 

 

 

دکترحسن نوروزی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح نشست صبح امروز (چهارشنبه ۱۲ دی‌ماه) فراکسیون ایثارگران مجلس، اظهار کرد: امروز با حضور رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، مسئولان امور ایثارگران وزارت آموزش و پرروش درباره قطع بیمه تکمیلی ایثارگران نشستی برگزار شد تا این مشکل ایثارگران عزیز حل و فصل  شود.

نماینده مردم رباط کریم ، بهارستان و پرند در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بخش عظیمی از ایثارگران کشور که خدمات بیمه‌ای آنها تحت پوشش بنیاد شهید و جمعیت آن‌ها ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر است، به علت کمبود منابع مالی دولت مجبور شد خدمات بیمه‌ای ایثارگران را به وزارتخانه‌های مربوط خود انتقال دهد تا با دستور سازمان برنامه بو بودجه از سرجمع اعتبارات خود بودجه بیمه تکمیلی این ایثارگران را اختصاص دهند.

وی ادامه داد: این تصمیم باعث شد که جانبازان در تنگنا قرار گیرند به این معنا که با وجود بیمه بودن حدود ۷۰ هزار نفر از تحت پوشش بودن کارکنان آموزش و پرورش اما ۱۵۰ هزار نفر از بازنشستگان آموزش و پرورش بلاتکلیف شدند.

 بلاتکلیفی ۵۰۰ هزار ایثارگر در ۲۰۰ دستگاه

این نماینده مردم در مجلس یادآور شد: بر اساس برآوردها این بلاتکلیفی ایثارگران و جانبازان در ۲۰۰ دستگاه کشور در حال روی دادن است و بیمه حدود ۵۰۰ هزار ایثارگر و جانباز دچار بلاتکلیفی شده است.

وی تصریح کرد: نظر نمایندگان مجلس به ویژه اعضای کمیسیون تلفیق در این نشست بر این بود که با تأمین مالی در بودجه سال ۹۸ برای بنیاد شهید، این ایثارگران مجددا تحت پوشش بنیاد شهید قرار گیرند و از این بلاتکلیفی ایجاد شده رها شوند.

دکتر نوروزی تأکید کرد: باید از سرفصل‌های غیر ضرور اعتباراتی را برای ایثارگرانی که از جان و مال خود گذشته‌اند، قرار گیرد و این رویه است که در همه کشورها وجود دارد که حداقل خدمات درمانی برای ایثارگران و جانبازان در نظر گیرد و هزینه‌کرد متمرکز اعتبارات برای ایثارگران در یک دستگاه باید مد نظر قرار گیرد.

 حمایت از ایثارگران یک راهبرد است

وی با بیان اینکه هفته آینده فراکسیون ایثارگران با نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه نشستی برگزار خواهد کرد، افزود: حمایت از ایثارگران طبق فرمایشات رهبری یک نگاه احساساتی نیست بلکه یک نگاه راهبردی بوده و نباید در چنین شرایطی واجبات رکن را رها کرد و به امور مستحب پرداخت.

رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس یادآور شد: البته در نظر داریم در طرحی که قرار است برای سال ۹۸ در این زمینه به تصویب برسد، این اختیار برای ایثارگران در نظر گرفته شود که اگر میخواهند تحت پوشش بنیاد یا وزارتخانه متبوع خود قرار گیرند که این موارد نیز در نشست هفته آینده با رئیس سازمان برنامه و بودجه نیز مورد بحث قرار خواهد گرفت.

 

* آ

 

اضافه کردن دیدگاه جدید