دو مصوبه دائمی برای ایثارگران در برنامه ششم

۱۳۹۴/۱۰/۱۲

نمایندگان ایثارگرمجلس دو مورد از لایحه احکام دائمی مربوط به ایثارگران را تصویب کردند

 

به گزارش واحد اطلاع رسانی پیام آزادگان ،نمایندگان ایثارگرمجلس تاکنون در بررسی لایحه احکام دائمی دو مورد در ارتباط با ایثارگران را تصویب کرده اند.نماینده ایثارگرمجلس شورای اسلامی گفت: درلایحه دائمی شدن احکام قوانین برنامه‌های پنج‌ساله توسعه جمهوری اسلامی ایران نسبت به ایثارگران کم لطفی شده است.

دکتر حسن کامران دستجردی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی وعضو کمیسیون تلفیق اظهار داشت: نمایندگان ایثارگرمجلس تاکنون در بررسی لایحه احکام دائمی دو مورد در ارتباط با ایثارگران را تصویب کرده اند.
وی گفت: یکی از این موارد تصویب صندوق به صندوق ایثارگران است که در برنامه پنجم توسعه کشور بود که به مدت ۱۵سال بین دستگاه ها قرارداشت.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مصوبه دیگردررابطه با تحصیل ایثارگران در خارج ازکشور بود که آن بندی که در رابطه با لایحه خدمات رسانی به ایثارگران بود را ابقا کرده ایم.

نماینده دوره های چهارم، پنجم، هفتم و هشتم مجلس شورای اسلامی با انتقاد از بی توجهی برخی از مسئولان نسبت به ایثارگران خاطر نشان کرد: تاکنون دولت طرح و لایحه ای را در این مورد ارائه نکرده است، اماامیدواریم در مجلس شورای اسلامی یک بسته برای ایثارگران تعریف شود.

نماینده ایثارگر مجلس شورای اسلامی متذکر شد: ماده ۴۴ قانون برنامه پنجم توسعه کشورکه در ارتباط با مسکن، درمان، تحصیل، حق و حقوق پرسنلی و تحصیل فرزندان شهید و جانبازان است نیز یکی از مصوبات کمیسیون بررسی لایحه دائمی شدن احکام در روزهای اخیر بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران تاکید کرد: این لایحه اگر به طور کامل اجرا شود ، لایحه خوبی است و برخی ازنیازهای جامعه ایثارگران را برآورده خواهد کرد.

کامران در پاسخ به این سوال که نقش نمایندگان ایثارگر مجلس در تصویب این مصوبات چگونه بوده است اظهارداشت: در این رابطه ما تلاش کرده ایم که این مصوبه به عنوان احکام دائمی تصویب شود و در کنار آن داریم یک بسته را تعریف می کنیم تا به آن الحاق شود.

نماینده مجلس نهم در خصوص انتظارات نمایندگان ایثارگر ازدولت درلایحه بودجه سال ۹۵یادآورشد: هنوز لایحه بودجه به مجلس ارائه نشده است اما با توجه به اینکه داریم این احکام را دائمی می کنیم باید مطابق با آن، تسهیلات و خدمات به ایثارگران در بودجه سال آینده از سوی دولت مدنظر قرار گرفته شود.

 

انتهای خبر/ج

منبع:فاش نیوز

اضافه کردن دیدگاه جدید