درگذشت آزاده سرافراز حاج کریم یزدی نژاد

۱۳۹۶/۱۲/۰۵

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان ، آزاده و جانباز سرافراز و مجاهد رنج کشیده حاج کریم یزدی نژاد  به یاران شهیدش پیوست.

 

هم زمان با ایام فاطمیه و شهادت بی بی دوعالم حضرت  فاطمه زهرا (س)  ، بار دیگر پرستوئی عاشق از خیل یاران آزاده  ،پرکشید و قلب دوستان و بازماندگانش را آزرده ساخت .موسسه فرهنگی پیام آزادگان این ضایعه دردناک را به آزادگان عزیز و خانواده محترم ایشان تسلیت عرض نموده ، از خداوند متعال برای آن عزیز سفر کرده رحمت و غفران الهی و برای بازماندگان صبر جزیل مسئلت می نماید .

 

کریم یزدی نژاد، ۱ مرداد ۱۳۳۹ در شهر مقدس مشهد متولد شد.

پدر بزرگوارش را (قاسم یزدی نژاد) در همان دوران کودکی از دست داد و و از کودکی داغ یتیمی را چشیده بود.

با آغاز مبارزات انقلابى مردم ایران، او سر از پا نمى شناخت و خواب را بر خویش حرام کرده بود و در جلسات ... شرکت می کرد. در روزهای پر التهاب انقلاب مردم ایرانجزء انقلابیون فعال مشهد بود.

پس از اخذ دیپلم، در ۱۵ اسفند سال ۵۸ عازم خدمت سربازی شد و دو سال بعد پس از پایان خدمت سربازی به مشهد و کنار خانواده بازگشت. امّا از آنجا که جنگ تحمیلی رژیم بعث بر علیه ما شروع شده بود، احساس تکلیف کرده و از طریق سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی تربت جام در ۱۳ اردیبهشت ۱۳۶۱ عازم جبهه ها شد. در منطقه عملیاتی کوشک در تاریخ ۰۴/۰۳/۱۳۶۱ به اسارت دشمن بعثی درآمد و ۹۹ ماه و ۳ روز اسیر چنگال دژخیمان بعث بود تا اینکه بالاخره در تاریخ ۰۴/۰۶/۶۹ آزاده شده و به میهن بازگشت.

در دوران اسارت در اردوگاه های عنبر و تکریت از حضور حجه الاسلام ابوترابی فرد بهره جسته و از سجایای اخلاقی سید آزادگان الگو گرفت.

در دوران مدت اسارت عهده دار وظیفه سنگین ارشد آسایشگاه را به عهده داشت و در امورات آسایشگاه فعال و پر جنب و جوش بود.

پس از آزادی از اسارت، به ادامه تحصیل پرداخت و لیسانس .. را از دانشگاه .. اخذ نمود.

ایشان در شرکت مخابرات استان خراسان رضوی مشغول فعالیت شد و آخرین سمت ایشان معاونت بازرسی شرکت مخابرات استان خراسان رضوی بود.

پس از اتمام کار و بازنشستگی در موسسه فرهنگی پیام آزادگان خراسان بعنوان معاون اجرایی مدیر موسسه مشغول به فعالیت شد و خدمات شایان توجهی به آزادگان کردند و نیز در ارائه برنامه های فرهنگی برای موسسه دارای ایده و خلاقیت بالایی داشتند. از ویژه ترین برنامه هایی که ایشان در موسسه برنامه ریزی و اجرا نمودند، میتوان به برگزاری چند نمایشگاه با موضوع اسارت در سطح شهر اشاره نمود. از آثار ماندگار ایشان تهیه تجهیزات موضوع نمایشگاهی در موسسه می باشد. یکی دیگر از خدمات فکری ایشان برنامه ریزی و تدوین کتاب به استقامت سرو می باشد که پس از یکسال این کتاب به چاپ رسید.

از آنجائیکه ایشان دغدغه زیادی در حوزه امر به معروف و نهی از منکر داشتند، در این حوزه خدمات شایان توجهی کردند و در این خصوص جزوات آموزشی متعددی را تدوین و ارائه نمودند. کریم یزدی نژاد در مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان نیز سابقه فعالیت های بسیاری بودند و تهیه و تدوین اولین درسنامه امر به معروف و نهی از منکر بویژه در حوزه امر به معروف و نهی از منکر مردم بر مسئولین جزو سوابق با ارزشمند ایشان در این حوزه می باشد.

کریم یزدی نژاد در اوایل سال ۱۳۹۶ دچار بیماری سرطان شد و پس از ماه ها تحمل درد و رنج بیماری در ۳ اسفند ۱۳۹۶ به دیار حق شتافت و به دوستان شهیدش پیوست.

این بزرگوار در بهشت امام رضا (ع) و در قطعه ۳۹ در کنار همرزمان و جانبازان دفاع مقدس به خاک سپرده شد.

روحش شاد و یادش گرامی

اضافه کردن دیدگاه جدید