دانشگاه شاهد به‌عنوان یکی از ۷ دانشگاه برتر علوم پزشکی کشور شناخته شد

۱۳۹۶/۰۶/۲۱
رییس دانشگاه شاهد

 

رییس دانشگاه شاهد گفت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ارزیابی و رتبه‌بندی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور دانشگاه شاهد را جزو ۷ دانشگاه علوم پزشکی برگزیده کشور انتخاب کرد.

 

دکتر کامیار ثقفی صبح روز سه‌شنبه ۲۱ شهریور در مراسم افتتاح ساختمان جدید دانشکده پزشکی دانشگاه شاهد با اشاره به سابقه این دانشکده گفت: دانشکده پزشکی از بدو تأسیس در یک ساختمان مسکونی در بلوار کشاورز مستقر بود و به دلیل ضرورت اتصال آن به بخش درمان، نقل مکان و استقرار آن در مجموعه دانشگاه شاهد چندین سال به طول انجامید.

وی افزود: سرانجام روند استقرار دانشکده پزشکی در سال ۱۳۹۴ شروع شد تا امروز که شاهد افتتاح ساختمان جدید این دانشکده در مجموعه داخلی دانشگاه شاهد هستیم. بالغ بر ۹۰ درصد ساخت‌وسازهای دانشگاه شاهد مدیون حمایت و کمک‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران است.

رییس دانشگاه شاهد در خصوص ساختمان جدید دانشکده پزشکی دانشگاه شاهد گفت: مجتمعی که برای این دانشکده در نظر گرفته شده شامل ۳ فاز است و امروز شاهد افتتاح فاز اول آن هستیم و ان شاءالله در آینده دانشکده‌های مامایی و طب سنتی در فازهای بعدی این دانشکده افتتاح و بهره‌برداری خواهند شد.

ثقفی تأکید کرد: در سال‌های اخیر تجربیات بسیار خوبی در ساخت‌وسازهای علمی و اصولی در دانشگاه شاهد داشتیم و پروژه‌های موفقیت‌آمیزی اجرا شده که نتیجه همراهی و تلاش‌های تمام اجزای مجموعه دانشگاه بوده است.

وی افزود: این دانشکده با اعتباری بالغ بر ۱۲ میلیارد و ۱۲۷ میلیون تومان در متراژ ۶ هزار و ۸۵۲ مترمربع شامل ۳ هزار و ۸۵۰ مترمربع مفید و ۳ هزار مترمربع فضای مشاع و عمومی ساخته شده است که هزار و ۹۵۴ مترمربع آن در بردارنده ۱۸ آزمایشگاه عمومی و تخصصی است و ۷۵۸ مترمربع نیز به بخش پژوهش و فناوری اختصاص یافته است.

رییس دانشگاه شاهد در پایان گفت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اقدام به ارزیابی و رتبه‌بندی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور کرده است که بر اساس این ارزیابی، دانشگاه شاهد جزو ۷ دانشگاه علوم پزشکی برگزیده کشور انتخاب شده است.

 

* آ 

ایثار

 

اضافه کردن دیدگاه جدید