دانشجویان شاهد و ایثارگر مسیر ایثار را در جبهه‌های علمی طی می‌کنند

۱۳۹۷/۰۲/۲۵

مدیرکل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: شهدا و ایثارگران در سال‌های گشته حماسه آفریدند و کشور را از حضور دشمن پاک کردند و امروز نیز فرزندان آنان مسیر ایثار را در جبهه‌های علمی طی می‌کنند.

 

محمدعلی فقیه روز دوشنبه ۲۴ اردیبهشت‌ماه در دهمین همایش تجلیل از دانشجویان نمونه و ممتاز شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران با بیان اینکه دانشجویان شاهد و ایثارگر باید الگوی همه دانشجویان باشند گفت: روزگاری پدران این دانشجویان حماسه آفریدند و کشور ما را از حضور دشمن پاک کردند و امروز نیز فرزندان آن انسان‌های بزرگ پا درجای پدران خود گذاشته‌اند و مسیر ایثار را در جبهه‌های علمی طی می‌کنند.
وی با اشاره به برگزاری این همایش گفت: مراسم تجلیل از دانشجویان نمونه و ممتاز شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران نمادی از تحقق فرمان حضرت امام (ره) است که بیش از ۳۰ سال پیش پیش‌بینی کردند که فرزندان شهدا و ایثارگران باید روزی اداره امور کشور را در دست بگیرند و بر اساس همین فرمان طرح شاهد راه‌اندازی شد.
مدیرکل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: در حال حاضر طرح شاهد با همکاری وزارت خانه‌های «علوم، تحقیقات و فناوری»، «آموزش‌وپرورش» و «بهداشت، درمان و آموزش پزشکی» و دانشگاه آزاد اسلامی و حوزه علمیه در حال اجراست. سال گذشته در سی‌امین سالگرد راه‌اندازی این طرح با حدود ۵۰۰ نفر از فرزندان شاهد و ایثارگر ممتاز در زمینه تحصیل خدمت مقام معظم رهبری رسیدیم و ایشان نیز بسیار مشتاقانه وضعیت این عزیزان را جویا شدند.
فقیه با اشاره به وجود ۶۰ هزار نخبه شاهد و ایثارگر در مقاطع مختلف تحصیلی گفت: بیش از ۳ هزار نفر از نخبگان شاهد و ایثارگر در مقطع دکتری در حال تحصیل هستند و ۲ هزار و ۸۰۰ نفر از خانواده شاهد و ایثارگر عضو هیئت‌های علمی دانشگاه هستند. روند ممتاز بودن این عزیزان در حال رشد است و سالانه حداقل ۲ درصد به میزان این ممتازین افزوده می‌شود.
وی ادامه داد: مقام معظم رهبری تأکید دارند که در حوزه علم‌آموزی باید خطرپذیر بود و از ورود به حوزه‌های گوناگون واهمه‌ای نداشت. ایشان همچنین بر لزوم ورود به حوزه‌های کاربردی علمی تأکید دارند و ضمن آن فرموده‌اند باید نیازهای کشور برای ورود به عرصه‌های علمی شناسایی شود.
مدیرکل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران در خصوص برگزاری جشنواره جایزه ملی ایثار گفت: ۲ دوره از این جشنواره با کمک دستگاه‌های آموزشی کشور برگزار شده است و از دانشگاه تهران بابت میزبانی این جشنواره تقدیر و تشکر می‌کنیم و امیدواریم بتوانیم در سایه تعامل و هم‌افزایی با یکدیگر بهترین خدمات را به دانشجویان شاهد و ایثارگر ارائه کنیم.
فقیه در پایان با اشاره به راه‌اندازی طرح معتمدین معین دانشجویی گفت: این طرح از دل کانون‌های دانشجویی ایثار شکل گرفته است و هدف آن ایجاد هم‌افزایی بین دانشجویان شاهد و ایثارگر است و امیدواریم با حضور و همراهی گسترده ایثارگران در این طرح شاهد موفقیت‌های بیشتر علمی و تحصیلی این عزیزان باشیم.
گفتنی است در پایان این همایش از ۴۴ نفر از دانشجویان نمونه و ممتاز شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران تقدیر به عمل آمد.

 

*ج/ایثار

اضافه کردن دیدگاه جدید