خون شهید حججی اسلام ناب محمدی(ص) را به مردم نشان داد

۱۳۹۶/۰۶/۲۱
قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی

 

قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی گفت: خون شهید حججی و مطالعه زندگی و وصیت نامه این شهید سرافراز، اسلام ناب محمدی(ص) را به مردم نشان داد.

 

قاسم ملکدار در جلسه تودیع و معارفه رییس ستاد شاهد آموزش و پرورش خراسان رضوی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: شهید حججی که از نسل دفاع مقدس نبوده در زمانی شهید شد که باور قلبی به یاری دین اسلام ناب محمدی(ص) داشت و برای دفاع از اسلام در سوریه همانند آقا عبدالحسین (ع) سر داد.

وی افزود: شهید حججی ایمان و باور قلبی داشت که باید دوبار به شهادت برسد، یکبار در دفاع از دین اسلام ناب محمدی(ص) و یک بار بعد از ظهور حضرت مهدی (عج) تا در رکاب امام زمان نیز  شهادت را تجربه کند و این باور و اعتقاد در نسل سوم و چهارم از حجت های خداوند متعال است.

قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی تصریح کرد: قبول مسئولیت خدمت به خانواده های شهدا و ایثارگران یک فرصت طلایی است که خداوند هدیه کرده است تا ما را مورد آزمون الهی قرار دهد.

ملکدار افزود: در راستای ارتقای سطح اعتماد سازی و رضایتمندی جامعه ایثارگری باید از فرصت ها استفاده و در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تلاش کنیم.

وی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات رمضانی رییس سابق ستاد شاهد و ایثارگر آموزش و پرورش استان خراسان رضوی  افزود: پژوهش و بررسی زندگی شهدا، فرهنگ ایثار و شهادت را ترویج می دهد.

ملکدار خاطر نشان کرد: در آموزش و پرورش باید توجه ویژه ای به نقش ارتباطی مدیران با جامعه ایثارگری،تکریم حداکثری از فرزندان شهدا و ایثارگران و همچنین توجه ویژه به امنیت اخلاقی و فرهنگی مدارس شهدا داشت زیرا دشمن از هر ترفندی برای آسیب رساندن به فرهنگ و ایثار و شهادت استفاده می کند.

در این مراسم که با حضور کاظمی مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی و مدیران مناطق آموزش و پرورش مشهد مقدس برگزار شد، شادکام به عنوان رییس ستاد شاهد و امور ایثارگران آموزش و پرورش خراسان رضوی معرفی شد.

 

* ا 

ایثار

 

اضافه کردن دیدگاه جدید