خوب نژاد برنامه های سالروز ورود آزادگان به میهن را اعلام کرد

۱۳۹۶/۰۵/۲۵

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان ، به مناسبت ۲۶ مردادماه سالروز بازگشت سرافرازانه آزادگان به میهن اسلامی،  جانشین موسسه پیام آزادگان در گفت وگویی، به شرحِ برنامه های این روز ملی پرداختند.

 

فریبرز خوب نژاد در ابتدا ضمن تبریک این روز فرخنده خدمت ملت بزرگ ایران و مقام معظم رهبری و همچنین خانواده های آزادگان و مادران و پدران صبر و پایداری و همسران و فرزندان آنها اظهار داشت: به برنامه سالگرد ورود آزادگان نباید نگاه صنفی داشت زیرا مناسبتی است که در تاریخ همه ملت ایران و در تاریخ دفاع مقدس درخشان است زیرا عناصری همانند پیروزی، شادی و عزت و ترویج جو شادمانی و نوعدوستی و پیوند ناگسستنی دینی و ملی در ۲۶ مردادماه در حد اعلانشان داده شده است و گرامیداشت این روز یک وظیفه ملی، شرعی و دینی همه نهادهای متولی ایثار و فرهنگ است.

 

جانشین موسسه پیام آزادگان خاطر نشان کرد: موسسه پیام آزادگان نیز در این سالها کوشیده تا سالروز بازگشت آزادگان به یک فرهنگ و یک مناسبت ثابت در تقویم برنامه های ارزشی جمهوری اسلامی ثبت شود که خوشبختانه با ارتباطاتی که با نهادها و سازمان های مرتبط صورت گرفته این امر محقق شد که در راس این سازمان ها، بنیادشهید و امور ایثارگران است که جای تشکر ویژه دارد؛ چرا که بنیاد شهید و امور ایثارگران در سالهای اخیر این مناسبت را به صورت بسیار گسترده در سطح کشوری، در تهران و شهرستانها به اشکال مختلف اجرایی و از آزادگان معزز تجلیل به عمل آورده است.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: موسسه پیام آزادگان قبل از ۲۶ مردادماه، با مکاتباتی که با دستگاههای صدا وسیما، بنیادشهید و امور ایثارگران، ارتش، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، شهرداری ها برقرار کرده، با ارائه پیشنهادات آنها را در ترویج این روز یاری رسانی کرده است.

 

وی در همین زمینه خاطرنشان کرد: ما دستان صدا و سیما، رسانه ها و سایر نهادهایی را که خواهان ارتباط با این موسسه  فرهنگی باشند را با قوت می فشاریم چرا که این موسسه با داشتن بخش های متعددی نظیر تنها کتابخانه تخصصی آزادگان در کل کشور، معاونت پژوهش، اسناد و تصاویر، یاری رسان نهادها و سازمان ها خواهد بود.

 

خوب نژاد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نزدیک شدن ایام سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی برنامه های این روز را برشمرد و گفت: در سالهای گذشته ما یک برنامه متمرکز در تهران داشتیم که امسال به دلایل متعدد چند برنامه درسطح شهر داریم. برنامه فرهنگسرای رازی که برای خانواده آزادگان منطقه ۱۱ تدارک دیده شده است. در منطقه شهرری که از آزادگان این منطقه تجلیل  خواهد شد. ارائه برنامه دو شبانه ای در باغ موزه دفاع مقدس که میزبان تعدادی از آزادگان خواهیم بود و برنامه "کنگره ملی الماس های  درخشان" که با مدیریت بنیاد شهید و امور ایثارگران تدارک دیده شده و موسسه پیام آزادگان نیز در زمینه های فرهنگی آزادگان و دیگر هماهنگی ها با بنیادشهید مشارکت داشته است.

 

وی متذکر شد: در برنامه کنگره ملی الماس های درخشان از مسئولین طراز اول کشور دعوت شده و قرار است از تعدادی از خانواده شهدای آزاده تجلیل شود. دعوت از هنرمندان، خاطره گویی آزادگان و ... از دیگر برنامه های جنبی این کنگره خواهد بود.

 

وی با احساس رضایت عنوان کرد: جا دارد از اداره کل شهرستان های استان تهران که امسال برای نخستین بار با مشارکت هم، برنامه مشترکی را تدارک دیده اند صمیمانه تشکر نماییم. و اینکه خوشبختانه امسال دستگاه های بیشتری نظیر ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و دیگر نهادها درگیر این مناسبت شده اند. زیرا بیشتر نهادها در درون خود نیز برنامه هایی را برای آزادگان سازمان های تابعه درنظر گرفته اند و از این که این مناسبت "فراگیر" شده است، بسیار خرسندیم.

 

جانشین موسسه پیام آزادگان در خاتمه افزود: در پایان جا دارد که یک عذرخواهی هم از تمام آزادگان و خانواده معزز آنان داشته باشیم زیرا شرایط ما به گونه ای نیست که در یک روز مشخص میزبان همه عزیزان باشیم و بضاعت مان کم است ولی امیدوارم همین میزان هم که نمی گذاریم این مناسبت فراموش شود عزیزان آزاده از ما بپذیرند و ما را در هرچه بهتر برگزار کردن مراسم در سال های بعد تشویق و حمایت نمایند.

 

 

 

اضافه کردن دیدگاه جدید