خاطرات سردار نورالهی درباره شهید آزاده حاج صارم طهماسبی

۱۳۹۴/۰۸/۱۹

فرمانده سابق سپاه امیرالمومنین(ع) ایلام اظهار کرد: در عملیات محرم به گواهی ،سردار موسی بیگی فرمانده تیپ امیرالمومنین(ع) و ایثارگر جانباز آقای ولی رشنواد ، حاج صارم طهماسبی ۱۸۰ ترکش خورده بود.  

به گزارش واحد اطلاع رسانی پیام آزادگان ،سردار الله "نور نوالهی" از یادگاران ۸ سال دفاع مقدس در مراسم تشییع و تدفین سردار بزرگ اسلام شهید حاج صارم طهماسبی با اشاره به ابعاد شخصیت این شهید عزیز، اظهار کرد:از سید آزادگان حجت الاسلام والمسلمین مرحوم ابوترابی سوال پرسیدم ،صارم را چگونه برایمان توصیف می کنید؟،تعریف حجت الاسلام ابوترابی از صارم این جمله بود که؛ صارم یعنی دلیر، یعنی شیر برنده ،و من صارم را بعنوان یک مالک اشتر می شناسم.

  فرمانده سابق سپاه امیرالمومنین(ع) ایلام اظهار کرد:  در عملیات محرم به گواهی ،سردار موسی بیگی  فرمانده تیپ امیرالمومنین(ع) و ایثارگر جانباز آقای ولی رشنواد ، حاج صارم طهماسبی ۱۸۰ ترکش خورده بود.

وی اظهار کرد: سال ۷۷ که فرمانده تیپ امیرالمومنین(ع) ایلام بودم ،حاج صارم یک جراحی کرده بود، وقتی از او پرسیدم چه شده است ،در جواب گفت:یک مشت از ترکش ها را خاج کرده ام ، گفت: حدود ۲۵ ترکش از ناحیه ران به پایین خارج کرده ام.

  سردار نورالهی بیان کرد: سال ۶۱ حاج صارم مجروح شده بود و ۳۳ سال است که بسیاری از ترکش ها مهمان بدن نحیف وی بودند.

  این یادگار ۸ سال دفاع مقدس اظهار کرد: وقتی صارم در عملیات والفجر ۵ وارد شد ،مأموریت ویژه ای بر عهده ایشان قرار گرفت و آن دفاع از ارتفاعات ۲۳۰ بود،غروب روز عملیات شرایط برای ما بسیار تنگ شد، گروهان حاج صارم پی در پی شهید می داد ،تا جایی که در آنجا و ارتفاعات ۲۳۰ فقط حاج صارم ماند ، با شجاعت و دلاوری حاج صارم ارتفاعات ۲۳۰ حفظ شد.

  فرمانده سابق سپاه امیرالمومنین(ع) ادامه داد: اگر ارتفاعات ۲۳۰ حفظ نمی شد ،همه دسترنج رزمندگان اسلام و حاصل عملیات والفجر ۵ برباد می رفت، حاج صارم آنجا مثل همیشه مردانه جنگید ،ایستاد و پیروز شد.

  وی بیان کرد: حاج منوچهر آبسالان همسنگر حاج صارم طهماسبی در اسرات می گفت؛یک سال که در کنار حاج صارم در بند زندانهای رژیم بعث بودم ،ایشان روزها را روزه بود و شب ها نماز شبش قضا نمی شد  و مردانه وظیفه ای که برای خودش تعریف کرده بود ،یعنی شستن لباس اسرای پیر و ناتوان را انجام می داد.

  سردار نورالهی اظهار کرد: بی جهت نیست چنین افرادی قله قلوب مردم را فتح می کنند.

  این یادگار ۸ سال دفاع مقدس اظهار کرد:یکی از همسنگران حاج صارم می گوید به او گفتم ،به خودت فشار نیاور و بعضی روز ها را روزه نگیر، صارم در جواب گفت؛ اسرای خرد سال مقاومت این تغذیه اندک را ندارند،وی غذای خودش را بین اسرای خردسال تقسیم می کرد.

 فرمانده سابق سپاه امیرالمومنین(ع) و همسنگر حاج صارم گفت: وصیت حاج صارم دو نکته بود ، یکی اینکه فریب دنیا را نخورید و مغرور  نشوید و دوم اینکه ولایتمدار و ولایت پذیر باشید.

  وی بیان کرد: در حقیقت وصیت صارم طهماسبی این است که،از ولی جلو نیفتید که از دین خارج می شوید و از ولی عقب نمانید که تلاشتان بی سود است ،ولی را ملازمت و یاری کنید تا سربلند باشید.

  انتهای پیام/ ج

منبع:آبدانان نیوز

اضافه کردن دیدگاه جدید