حمله نظامی به سوریه برای عاملان آن پرهزینه خواهد بود

۱۳۹۶/۱۲/۱۷
مشاور بشار اسد

«بثینه شعبان» با بیان اینکه تجاوز نظامی به سوریه برای عاملان آن پرهزینه خواهد بود، نبرد غوطه شرقی را نبردی تعیین کننده علیه تروریسم برشمرد.

 

 

رسانه ای بشار اسد رئیس جمهور سوریه اظهار داشت که کشورهای غربی درصدد هراس افکنی رسانه ای علیه سوریه هستند و اسرائیل، آمریکا و کشورهای غربی برای جلوگیری از حملات دولت سوریه به تروریست ها در غوطه سریعا وارد عمل شدند.

«بثینه شعبان» در گفتگو با شبکه خبری المیادین افزود: هدف اصلی جنجال رسانه ای غربی، جلوگیری از محقق شدن پیروزی در سوریه است. غوطه شرقی نقطه تعیین کننده ای در نبرد علیه تروریسم و حمایت از پایتخت و میلیون ها نفر از مردم سوریه است. ما از سوی غربی ها حتی یک کلمه در مورد حملات موشکی و خمپاره ای تروریست ها به دمشق و کشته شدن غیرنظامیان نشنیدیم. نبرد ما علیه تروریسم برای آزادسازی تمام اراضی سوریه ادامه دارد اگر چه نبرد غوطه نبردی تعیین کننده است.

وی ادامه داد: پیروزی در سوریه نقشه سیاسی در منطقه را ترسیم می کند و این علت هراس افنکی رسانه ای غرب است. اقدامات غرب تحت عناوین تسلیحات شیمیایی یا پرونده بشردوستانه نشانه سردرگمی آنها به دلیل دستاوردهای ارتش سوریه است. ما به عنوان ائتلافی که تروریسم را شکست دادیم نیرومند و قوی هستیم، حمله نظامی به سوریه بعید است چرا که نتیجه برای عاملان آن پرهزینه و خطرناک خواهد بود.

بثینه شعبان در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه هدف از جنگ سعودی-اسرائیلی علیه یمن تقسیم این کشور و نیز فرسوده کردن کشورهای عربی و به طبع آن تقسیم آنهاست، افزود: انگلیس برای تحولات غوطه شرقی اشک تمساح می ریزد اما نمی بیند که چطور کودکان یمن کشته می شوند.

وی در مورد تحرکات نظامی اخیر آمریکا و حمایت از برخی گروه های شبه نظامی در سوریه افزود: راهبرد نظامی جدید آمریکا نشانگر این است که غرب هنوز از تفکر استعماری خود اما با تاکتیکی متفاوت خارج نشده است.

شعبان با بیان اینکه غربی ها به منابع و ثروت های ملی ما چشم طمع دوخته اند و منافع اسرائیل را در درجه اول اهمیت قرار می دهند، تصریح کرد: راهبرد نظامی آمریکا گام جدیدی برای تجزیه کشورها از طریق سازمان ها، گروه های تروریستی و شرکت های نظامی است. جیمز ماتیس وزیر دفاع آمریکا اعتراف کرد ادله ای را در خصوص بکارگیری تسلیحات شیمیایی توسط ارتش سوریه در اختیار ندارند.

وی در مورد ادعاهای اخیر نتانیاهو در دیدار با ترامپ و همچنین در نشست آیپک گفت: تمام تحولات منطقه با هدف نابودی مسأله فلسطین برنامه ریزی می شود. سخنان و تهدیدات نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل چیزی را تغییر نمی دهد.

مشاور بشار اسد با بیان اینکه محور سوریه، ایران روسیه و محور مقاومت قدرتمند هستند، اظهار داشت: برخی از گروه های صهیونیستی بر سیاست های آمریکا سیطره دارند و تصمیمات اخیر ترامپ در مورد قدس بیانگر این موضوع است. هدف از حضور نظامی آمریکا در شرق فرات جدا ساختن عراق از سوریه و تضعیف ائتلاف ضد تروریسم است.

 

 

* ا 

مهر 

 

اضافه کردن دیدگاه جدید