حقوقدان کویتی:مواضع شجاعانه ایران درحمایت ازکشورهای شورای همکاری خلیج فارس فراموش نشدنی است

۱۳۹۵/۱۰/۲۲

جلیل الطباخ در گفت وگو با روزنامه کویتی النهار ضمن تسلیت درگذشت ایت الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ما براهمیت تقویت روابط کشورهای حوزه خلیج فارس با ایران تاکید داریم.
الطباخ گفت : کشورهای ایران و سوریه و لبنان در آن دوره اولین کشورهایی بودند که اشغال خاک کویت را پیش از دیگران محکوم کردند و این اقدامات و مواضع ارزشمند نباید به دست فراموشی سپرده شود و این مواضع عادلانه بود که به پایان اشغالگری های صدام حسین کمک کرد .
وی افزود : در دوره کنونی نیز با توجه به شرایط حساس حکمفرما بر منطقه شایسته است ایران و کشورهای عربی حوزه خلیج فارس نسبت به تقویت روابط مشترک گام بردارند چرا که امروز منطقه خاورمیانه دستخوش تحولات و کشمکش های فراوانی میان قدرت های بزرگ جهانی بوده واین امر خود نیازمند همکاری های نزدیک وتشریک مساعی میان ایران و کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس می باشد .
این حقوقدان کویتی گفت: آمریکا ورژیم صهیونیستی امروز به دنبال دامن زدن به پروسه ایران هراسی هستند که نباید فریب آنها را خورد چرا که سابقه تاریخی نیز نشان می دهد که ایران و همسایگان جنوبی اش همواره برادر و دوست بوده اند و سابقه همکاری میان آنها به صدها سال باز می گردد.
الطباخ گفت : ایجاد یک رابطه اقتصادی قوی میان ایران و کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس می تواند از اهرم های قوی برقراری یک رابطه خوب و سودمند برای ملت های منطقه باشد.
منبع:ایرنا

اضافه کردن دیدگاه جدید