حضور ظریف در مراسم گرامیداشت روز جانباز در وزارت امور خارجه + تصاویر

۱۳۹۴/۰۳/۰۳

وزیر امور خارجه با حضور در مراسمی که به مناسبت ولادت با سعادت حضرت ابوالفضل العباس (ع) و گرامیداشت روز جانباز در وزارت امور خارجه برگزار شد، این روز را به جامعه بزرگ ایثارگران تبریک و تهنیت گفت.

 

به گزارش واحد اطلاع رسانی پیام آزادگان، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه در مراسمی که به مناسبت ولادت با سعادت قمر بنی هاشم حضرت ابوالفضل العباس (ع) و گرامیداشت روز جانباز در وزارت امور خارجه برگزار گردید، ضمن تبریک و تهنیت اعیاد شعبانیه به‌ویژه ولادت با سعادت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و روز پاسدار و ولادت حضرت ابوالفصل العباس (ع) و روز جانباز به جامعه بزرگ جانبازان، ایثارگران و خانواده‌های معظم شهداء، بویژه ایثارگران وزارت امور خارجه، فرهنگ ایثار و ایثارگری را یکی از بزرگ‌ترین دستاورد‌های انقلاب اسلامی برشمرد.

 

وی در تشریح فرهنگ ایثارگری افزود: اگر این فرهنگ مقدس که ریشه در رشادت‌ها و دلاوری‌های حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و حضرت ابوالفضل العباس (ع) دارد، نبود، هرگز قدرتی که جمهوری اسلامی ایران را به‌عنوان قدرت تاثیرگذار و نیروی قابل توجه و قابل اتکاء و کشوری که بدنبال ایجاد آرامش، ثبات و اقتدار در منطقه مطرح کرده است، شکل نمی‌گرفت.

 

وزیر امور خارجه کشورمان قدرت و توان جمهوری اسلامی ایران را مرهون رشادت‌ها، ایثارگری‌ها و استقامت همه مردم ایران به‌ویژه شهداء، ایثارگران و خانواده‌های معظم این بزرگواران دانست و در خصوص تاثیر این فرهنگ در روند مذاکرات هسته‌ای گفت: همواره در پای میز مذاکره احساس می‌کنیم که اگر این مردم در برابر فشارهای متعدد از جمله تحریم‌ها و تهدیدات نظامی مقاومت و ایثارگری نکرده بودند، ما نمی‌توانستیم در برابر قدرت‌هایی که به ظاهر از نظر نظامی، اقتصادی، سیاسی و تبلیغاتی جزء بر‌ترین قدرت‌های جهان امروز به‌شمار می‌روند، ایستادگی و دیدگاه‌های مردم را مطرح کنیم و آنچه مقام معظم رهبری از آن به‌عنوان حماسه سیاسی نام بردند، هرگز شکل نمی‌گرفت.

 

وی با اشاره به حضور پرشور ۷۳درصد از مردم ایران به پای صندوق‌های رای گفت، فارغ از اینکه مردم به چه کسی رای داده‌اند، این حضور یک واقعیت را به همه جهان ثابت کرد و آن اینکه مردم ایران با تهدید، تحریم و فشار از نظام جدا نمی‌شوند.

 

ظریف این حضور را زمینه ساز شکست تحریم‌ها و تجدید نظر غربی‌ها در برخورد با مردم ایران با زبان تکریم و احترام ارزیابی کرد.

 

ظریف تسلیم ناپذیری مردم در مقابل قدرت‌های بر‌تر را برگرفته از فرهنگ و باور ایثارگری دانست و تاکید کرد خوشبختانه فرهنگ ایثارگری پس از جنگ تحمیلی و دفاع مقدس متوقف نگردید، بلکه بعنوان یک فرهنگ مقدس در جامعه پویای ایران اسلامی همواره وجود داشته و دارد که برای حفظ و حراست از آن باید از هیچ کوششی فروگذار نکرد.

 

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به حضور پررنگ و پرتعداد ایثارگران در وزارت امور خارجه بر رفع مشکلات و نیازمندی‌های ایثارگران در سطح ملی و سازمانی تاکید کرد و افزود در حد توان خودمان سعی کردیم و امیدواریم بتوانیم در آینده خدماتی که درشان و منزلت این عزیزان است، ارائه شود.

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/ک

منبع: آنا

اضافه کردن دیدگاه جدید