جوانترین اسیر جنگ تحمیلی آسمانی شد؛

۱۳۹۸/۰۳/۲۶
شهادت جانباز ۷۰ درصد

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری پیام آزادگان، قنبرعلی بهارستانی، آزاده و جانباز ۷۰درصد دفاع مقدس، روز یکشنبه ۲۶ خرداد، به خیل یاران شهیدش پیوست.

این آزاده سرافراز که لقب جوانترین آزاده دفاع مقدس را دارد، در سن ۱۱سالگی و درمهرماه سال ۵۹، در جاده ماهشهر آبادان به همراه پدرش به اسارت درمی‌آید و به اردوگاه موصل منتقل می شود. مدتی بعد، پس از انتقال تعدادی از اسرا از اردوگاه رمادی به موصل، متوجه حضور برادر دیگر خود در آن اردوگاه می شود و با درخواست های مکرر، برادر دیگر نیز به اردوگاه موصل منتقل می شود.

چهارسال بعد، در بهمن ماه سال ۶۳ به خاطر سن کم خودش و کهولت سن پدرش، با اسرای عراقی تبادل و آزاد می شود و پس از بازگشت به میهن متوجه می شوند که دوبرادر دیگرشان نیز در درگیری با دشمن به خیل شهیدان پیوسته اند.

قنبرعلی پس از این اتفاقات دوره های رزمی و امدادگری را طی میکند و به عنوان امدادگر رزمی راهی جبهه می شود. پس از ۶ماه حضور در جبهه، درمنطقه فاو و خورعبدالله به شدت مجروح شده و جانباز می شوند.

این آزاده سرافراز روز ۲۶ خرداد ۹۸ براثر سکته به خیل یاران شهیدش پیوست.

مراسم تشییع این آزاده سرافراز فردا از ساعت ۹ الی ۱۱ در شهرستان داران برگزار شده و پس از آن در گلستان شهدای اصفهان به خاک سپرده می شوند.

اضافه کردن دیدگاه جدید