جلسه ماهانه هیات چهارده معصوم ( ع) ازادگان بهشهر +تصاویر

۱۳۹۷/۰۵/۱۹
جلسات آزادگان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان ،  جلسه ماهانه هیات چهارده معصوم ( ع) ازادگان بهشهر از ساعت۲۱ روز سه شنبه مورخ ۱۶/۵/۹۷به میزبانی برادر آزاده رمضانعلی رضایی به آدرس بهشهر خیابان شهید نجفی کوچه ولایت ۱۰ برگزار گردید.

 در این جلسه بعداز قراءت قرآن توسط برادر آزاده حاج قربان شعبانی،حق عضویت،کمک بلاعوض و اقساط ماهانه صندوق توسط برادران آزاده سید علی اصغر قاسمی و مهدی نوری زاده جمع آوری گردید.

آزاده مزیدها طی گزارش داده شده مسئول صندوق هیات چهارده معصوم(ع) آزادگان بهشهر اظهار داشت: در سال ۹۶ طی ۱۹ فقره وام ضری و عادی مبلغ ۱۹ میلیون تومان به اعضای هیات وام پرداخت گردید.

وی افزود: بیش از ۸۳ میلیون تومان از سال ۸۹ تا پایان ۹۶ به آزادگان عضو هیات وام عادی و ضروری پرداخت گردیده است. 

آزاده رمضانعلی رضایی از چگونگی اعزام به سربازی ، حضور در مناطق جنگی جنوب، آموزش امدادگری و نحوه اسارت خاطراتی را بیان کرد.

آزاده رضایی از شهادت جمعی از آزادگان مجروح و بیمار در ابتدای اسارت در زندان نهروان گفت و افزود: در میان اسرا دو برادر بودند که یکی از این عزیزان جلوی شما ما و برادرش به شهادت رسید و عراقی های کشان ، کشان وی را از آسایشگاه بیرون بردند که صحنه بسیار ناراحت کننده بود.

درمیان خاطرات آزاده رمضانعلی رضایی که در انتهای اسارت آنها را به اردوگاه ۱۶ تکریت منتقل کردند خاطرات شیرین و تلخ زیادی وجود دارد از آنجاییکه در ابتدای اسارت آنها نیاز به توالت داشته و عراقی ها به آنها می گفتند "مرافق احتیاج" که آنها فکر می کردند به آنها می گویند شما منافق هستید ؟ و جواب می دادند نه ما منافق نیستیم تا جاییکه یکی از آزادگان قائمشهری از هواکش توالت نیمه شب فرار کرد ولکن در سیم خاردار حلقوی گیر افتاد و شکنجه های بسیار کشید.

آخرین خبر هم آزاده رضایی در مورد چگونگی باخبر شدن آزادی و از زبان آزاده عمو حسن عرب زبان بود کهسرباز عراقی به وی گفته بود ولکن عمو حسن به علت خوشحالی و انتقال به دیگر اسرا، توسط افسر عراقی شکنجه شده بود.

آزاده رمضانعلی رضایی در ۲۶ شهریور۶۹ به دیگر آزادگان کمپ۱۶ تکریت آزاد شد.

آزاده جعفر مزیدها با گرامی داشت یاد و خاطره تمای آزادگان شهید و متوفی، فرارسیدن ۲۶ مرداد سالروز ورود آزادگان را به حاضران تبریک و برنامه های پیشنهادی هیات را بصورت ذیل اعلام داشت:

طی گزارش مالی صندوق هیات چهارده معصوم (ع) آزادگان شهرستان بهشهر تعداد ۱۲ نفر از آزادگان عضو هیات در سال ۹۶جمعا به مبلغ ۱۹ میلیون تومان وام ضروری و عادی دریافت نمودند.

۱ - تشکیل ستاد برگزاری سالروز ورود آزادگان با همکاری بنیاد شهید و دوتن از آزادگان عضو هیات و شورای مشورتی آزادگان شهرستان بهشهر

۲ - نشست و دیدار جمعی از آزادگان با امام جمعه بهشهر و منطقه زاغمرز

۳ - دیدار جمعی از آزادگان با فرماندار شهرستان بهشهر و بیان مشکلات ، بویژه بیکاری فرزندان آزادگان با بیان راه حل های مناسب 

۴ - حضور آزادگان در گلزار شهدای بهشت فاطمه در روز پنج شنبه مورخه ۲۵ / ۵ / ۹۷ ساعت ۳۰/۱۷ پنج ونیم عصر با عطر افشانی و ذکر قرائت فاتحه و پذیرایی 

۵ - سخنرانی آزادگان در مصلی نماز جمعه شهربهشهر

۶ - دیدار و تجلیل مسئولین شهرستان از خانواده آزادگان با هماهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان با حضور در منزل آزادگان 

۷ - برپایی مراسم" شبی با آزادگان" با خاطره گویی آزادگان در مساجد شهرستان

۸.تجلیل از آزادگان در ادارات و ‌سازمانهای دولتی با هماهنگی فرماندار شهرستان با توجه مصوبات کمیته ایثارگران استان

۱۳ - تبلیغات محیطی با نصب بنر در‌ سطح شهرستان به مناسبت سالروز ورود آزادگان با هماهنگی فرماندار شهرستان و شهرداری شهرهای بهشهر، رستمکلا ، خلیل شهر و منطقه زاغمرز

در پایان جلسه آزاده رمضانعلی رضایی از آزادگان حاضر با شام پذیرایی نمود.

 

 

 

 

 

 

 

* آ

اضافه کردن دیدگاه جدید