جزئیات کامل انفجار مرگبار تروریستی دیشب استانبول ترکیه+تصاویر

۱۳۹۵/۰۹/۲۱
انفجاری که بیش از ۱۹۰ کشته و زخمی در پی داشت:

خبرگزاریهای داخلی ترکیه به نقل از منابع وزارت کشور گزارش کردند تعدادی از مأموران امنیتی و پلیس ضد شورش در جریان این انفجارها کشته وزخمی شده اند. خبرهای تکمیلی در قالب پخش لحظه به لحظه اخبار به نظرتان خواهد رسید:

 
۱۳۹۵/۰۹/۲۱ - ۱۰:۱۸
آخرین تصاویر منتشر شده از انفجار
انفجار مرگبار تروریستی استانبول ترکیه / افزایش تلفات
 
انفجار مرگبار تروریستی استانبول ترکیه / افزایش تلفات 
 
انفجار مرگبار تروریستی استانبول ترکیه / افزایش تلفات 
 
REUTERS
۱۳۹۵/۰۹/۲۱ - ۱۰:۱۳
افزایش قربانیان حمله تروریستی
رادیو اروپای آزاد : وقوع دو انفجار در نزدیکی یک استادیوم در استانبول، در ساعات پایانی شب شنبه ۲۰ آذر و پس از پایان یک مسابقه فوتبال، «دست‌کم ۲۹ کشته» و بیش از ۱۶۰ زخمی برجای گذاشته‌است. وضعیت شماری از زخمی‌ها وخیم گزارش شده‌است.این وزارت‌خانه ساعاتی بعد نیز گفت از ۲۹ کشته انفجارها، ۲۷ نفر از نیروهای پلیس هستند.تصاویر و ویدیوهایی که از این انفجارها منتشر شده است، آمبولانس‌ها و نیروهای پلیس را، در حال حرکت در خیابان‌های اطراف منطقه نشان می‌دهد.
۱۳۹۵/۰۹/۲۱ - ۰۷:۳۲
 
BBC:اردوغان، ساعتی بعد از این انفجار ضمن اعلام آمار قربانیان، این دو انفجار را "تروریستی" خواند و گفت هدف این حملات ماموران پلیس و شهروندان بوده است.همزمان احمد ارسلان، وزیر حمل و نقل ترکیه در توییتی مدعی شده که این انفجارها یک "حمله تروریستی" بوده است.به گزارش خبرنگار بی‌بی‌سی فارسی در استانبول، بعد از وقوع انفجارها، پلیس بلافاصله خیابان ها را بسته است و حداقل یک هلیکوپتر پلیس و تعدادی آمبولانس به محل واقعه آمده‌اند.انفجار دو ساعت بعد از دیدار حساس میان دو تیم مطرح فوتبال ترکیه؛ بشیکتاش و بورسااسپور روی داده است.به گزارش رسانه‌های ترکیه انفجار اول در نزدیکی خودروی حمل ماموران پلیس ضدشورش روی داده است.
۱۳۹۵/۰۹/۲۱ - ۰۲:۴۵
یکی از انفجارها انتحاری بوده است
مهر: وزیر کشور ترکیه می گوید که دست کم در یکی از این انفجارها،‌ یک خودروی بمب گذاری شده اتوبوس حامل پلیس ضدشورش ترکیه را هدف قرار داده و یکی دیگر از انفجارها به صورت انتحاری بوده است.گزارشها حاکی از آن است که دو انفجار یکی در میدان تقسیم در مرکز شهر استانبول و دیگری در نزدیکی «سوزر پلازا»  رخ داده است.شبکه های تلویزیون محلی ترکیه تصاویری از زبانه های آتش در استادیوم «وودافون» در محله «بشیکتاش» استانبول را نمایش می دهند. برخی گزارشها از تیراندازی در نزدیکی استادیوم خبر می دادند.دست کم بیست تن بر اثر انفجار خودروی بمب گذاری شده در نزدیکی این استادیوم زخمی شدند. مجروحان این انفجار  اغلب افسران پلیسی بودند که مسئولیت حفظ امنیت مسابقه فوتبال  را برعهده داشتند. در همین حال خبرگزاری رویترز به نقل از منابع امنیتی ترکیه از کشته شدن دست کم ۱۳ نفر در انفجار استانبول خبر داد. همچنین رسانه های ترکیه از خنثی سازی یک بسته مشکوک در خارج از استادیوم فوتبال مذکور در پی این دو انفجار خبر دادند.
۱۳۹۵/۰۹/۲۱ - ۰۲:۳۲
عکس خبری از خودروی بمب گذاری شده
انفجار مرگبار استانبول ترکیه / حداقل ۴۰ کشته و زخمی
 
The Independent
۱۳۹۵/۰۹/۲۱ - ۰۲:۲۶
آمار متناقض از کشته و زخمیها
خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از منابع امنیتی ترک گزارش داد که در جریان این انفجارها علاوه بر ۳۸ زخمی، ۱۵ تن کشته شده‌اند. در همین حال، خبرگزاری رویترز و شبکه‌های خبری الجزیره و بی.بی.سی در آخرین گزارش‌های خود آمار کشته‌ها را ۱۳ تن اعلام کرده‌اند.

شبکه خبری بی.بی.سی گزارش داد، مکان انفجارها حدود ۸۰۰ متر از میدان تقسیم ترکیه فاصله داشته و موج انفجار باعث شکستن شیشه‌های ساختمان‌های مجاور شده است. بر اساس این گزارش، انفجار اول در حالی رخ داد که هواداران بشیکتاش بعد از بازی تیمشان در حال ترک استادیوم بودند و انفجار دوم باعث شد تا مردم شتابزده از محل فرار کنند.

۱۳۹۵/۰۹/۲۱ - ۰۰:۲۰
سانسور اخبار انفجار با دستور حکومتی
تسنیم :  شورای عالی رادیو تلویزیون ترکیه پخش خبر درباره انفجار فوق را ممنوع اعلام کرده است. تی آر تی ترکیه اعلام کرد بن علی یلدریم نخست وزیر و وزیر کشور و فرماندار استانبول از نزدیک تحولات مربوط به انفجار در نزدیکی استادیوم فوتبال را دنبال می‌کنند. وزیر بهداشت ترکیه اعلام کرد هیچ فردی در این انفجار کشته نشده است. وزیر حمل و نقل ترکیه نیز اعلام کرده است انفجار در نزدیکی استادیوم فوتبال بشیکتاش حمله تروریستی بوده است.
 
وقوع انفجار شدید در استانبول ترکیه +تصاویر 
 CBS NEWS
 
وقوع انفجار شدید در استانبول ترکیه +تصاویر 
 
وقوع انفجار شدید در استانبول ترکیه +تصاویر 
۱۳۹۵/۰۹/۲۱ - ۰۰:۱۰
بیشتر مجروحان حادثه از نیروهای پلیس هستند
میزان : از سوی دیگر، بنا بر اعلام منابع محلی، بیشتر مجروحان این انفجارها در استانبول از نیروهای پلیس بوده اند و تیراندازی در پی اآن در استانبول ادامه دارد.
۱۳۹۵/۰۹/۲۱ - ۰۰:۰۷
تکذیب خبر تیراندازی

فارس: در دقایق اولیه انتشار اخبار انفجار گزارش‌هایی هم از تیراندازی در نزدیک میدان تقسیم منتشر شده بود، که این گزارش‌ها بلافاصله تکذیب شد.کمتر از دو ساعت قبل در همین استادیوم مسابقه فوتبال تیم بشیکتاش برگزار شده بود.هنوز هیچ گروهی مسئولیت این انفجار را بر عهده نگرفته است.

۱۳۹۵/۰۹/۲۱ - ۰۰:۰۳
بمب درون خودرو جاسازی شده بوده
شبکه خبری سی.ان.ان ترک : گزارش داده که علت این رویداد انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده بوده است. برخی منابع خبری نیز از شنیده شدن صدای تیراندازی پس از وقوع انفجار گزارش داده‌اند.

شبکه خبری الجزیره : به نقل از منابع محلی و شبکه‌های اجتماعی از وقوع دو انفجار در استانبول خبر داد و اعلام کرد که پلیس محل وقوع این انفجارها را تخلیه کرده است.

۱۳۹۵/۰۹/۲۱ - ۰۰:۰۰
عکس از مرکز مورد حمله قرار گرفته پلیس
وقوع انفجار شدید در استانبول ترکیه +تصاویر
ISNA
 
 
۱۳۹۵/۰۹/۲۰ - ۲۳:۵۹
حمله به مقر پلیس
رونامه حریت: بر اساس گزارش روزنامه حریت، هدف احتمالی این انفجار مقر پلیس ضدشورش بوده که در نزدیکی پارک ماچکا و استادیوم باشگاه بشیکتاش واقع شده است.این انفجار ساعاتی پس از بازی دو تیم فوتبال بورساسپور و بشیکتاش که با نتیجه دو بر یک به نفع بشیکتاش به پایان رسید، به وقوع پیوست.روزنامه حریت همچنین به نقل از وزیر کشور ترکیه تعداد زخمی‌ها در پی وقوع این انفجار را دست‌کم ۲۰ تن اعلام کرده است که گفته می‌شود اکثراً پلیس هستند.
 
۱۳۹۵/۰۹/۲۰ - ۲۳:۵۸
تصویر مخابره شده از محل حادثه انفجار
وقوع انفجار شدید در استانبول ترکیه +تصاویر
۱۳۹۵/۰۹/۲۰ - ۲۳:۵۶
تصویر مخابره شده از حضور پلیس و نیروهای امدادی در محل حادثه
وقوع انفجار شدید در استانبول ترکیه +تصاویر
۱۳۹۵/۰۹/۲۰ - ۲۳:۵۴
شنیدن صدای شلیک گلوله
راشاتودی: پس از دو انفجاری که در استانبول رخ داده، صدای شلیک گلوله نیز به گوش رسیده است.
۱۳۹۵/۰۹/۲۰ - ۲۳:۵۴
تصویر مخابره شده از حادثه تروریستی امشب استانبول
وقوع انفجار شدید در استانبول ترکیه +تصاویر
۱۳۹۵/۰۹/۲۰ - ۲۳:۵۳
انفجار در نزدیکی استادیوم بشیکتاش
رویترز : انفجار در نزدیکی استادیوم  بشیکتاش متعلق به باشگاهی به همین نام روی داد.دو ساعت قبل از این انفجار یک بازی فوتبال در استادیوم بشیکتاش برگزار شده بود.
منبع: پارسینه

اضافه کردن دیدگاه جدید