جزئیات جلسه ۸ساعته آیت‌الله آملی لاریجانی با دانشجویان

۱۳۹۶/۰۹/۲۲
رئیس دستگاه قضایی

حسین اخگرپور دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان به دیدار روز گذشته دانشجویان با آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه کشور اشاره کرد و اظهار داشت: این دیدار از ساعت ۹ صبح دیروز شروع شد. پس از اقامه نماز ظهر مجددا آغاز شد و تا ساعت ۵ ادامه داشت.

 

 

وی افزود: از هر اتحادیه دانشجویی ۶ نفر در این جلسه حضور داشتند و سؤالات خود را مطرح کردند.

دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با توجه به مطرح شدن موضوعات مختلف در این جلسه گفت: در ابتدای جلسه رئیس قوه قضائیه مقدمه‌ای بیان کردند و جلسه با پرسش و پاسخ دانشجویان ادامه یافت. مطالب مطرح‌شده دانشجویان حول محور مسائل قوه قضائیه بود و انتقادات و پیشنهاداتی درباره بدنه قوه قضائیه و نیز شخص رئیس قوه مطرح شد.

اخگرپور یادآور شد: رئیس قوه به تمامی سؤالات پاسخ دادند و از پیشنهادات نیز استقبال کردند.

وی افزود: در این جلسه معاون اول قوه قضائیه، دادستان تهران، داستان کل و برخی دیگر از مسئولان این قوه نیز حضور داشتند.

دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در پایان از حضور مسئولان قوه قضائیه در این جلسه ۸ساعته با دانشجویان تقدیر کرد.

محمدرضا گلرو دبیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل نیز در همین رابطه در گفت‌وگویی با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم درباره این دیدار گفت: دیدار دانشجویان با رئیس قوه قضاییه در فضایی دوستانه و صمیمی برگزار شد، دانشجویان سؤالات خود را مطرح کردند و رئیس دستگاه قضا با حوصله، مفصل و دقیق به این سؤالات پاسخ دادند، اگر دانشجویان قانع نمی‌شدند، باز هم درباره موضوعات توضیح می‌دادند.

وی درباره مباحث مطرح‌شده از سوی دانشجویان گفت که مواردی از قبیل بورسیه‌ها و عدم ورود قوه قضائیه به پرونده کاسپین و مالباختگان و نیز عدم ورود قوه قضائیه به مسئله میانمار از سوی دانشجویان‌ مطرح شد.

این فعال دانشجویی ادامه داد: آیت‌الله آملی‌لاریجانی بیان کرد که قوه قضائیه باید در فضای رسانه‌ای فعال‌تر شود و به شبهات به‌موقع و مستدل‌تر پاسخ دهد.

گلرو تأکید کرد: مبحثی که اکثر دانشجویان مطرح کردند، ضعف عملکرد رسانه‌ای قوه قضائیه بود، اینکه خدمات قوه به‌خوبی رسانه‌ای نمی‌شود و از طرف دیگر به شبهات مستدل و به‌موقع پاسخ داده نمی‌شود.

وی یادآور شد که رئیس قوه قضائیه در باره کیفیت رسانه قوه، انتقاد دانشجویان را قبول کرد، اما گفت که درباره شبهات آقای اژه‌ای در جلسات با رسانه‌ها پاسخگو هستند.

این فعال دانشجویی تأکید کرد: برخی از دانشجویان درباره وضعیت برخی پرونده‌های مشخص سؤال کردند که آیت الله آملی لاریجانی اعلام کرد که دانشجویان نباید درباره پرونده‌هایی که نسبت به آنها اطلاعات کافی ندارند، قضاوت کنند؛ اما اگر سؤالی دارند می‌توانند درباره آن بپرسند.

 

 

* آ 

تسنیم 

 

اضافه کردن دیدگاه جدید