تکذیب شایعه پاسخ رهبر انقلاب به سیمین بهبهانی

۱۳۹۷/۱۰/۱۵
یگ منبع آگاه

این روزها قطعه شعری به عنوان پاسخ رهبرمعظم انقلاب اسلامی به سیمین بهبهانی منتشر شده است. یک منبع آگاه در موسسه تنظیم و نشر آثار رهبر معظم انقلاب این ادعا را تکذیب کرد.

 

 

 چندی است که در فضای مجازی قطعه شعری منسوب به رهبر معظم انقلاب اسلامی دست به دست می شود. ادعای مطرح شده در باره این شعر این است که حضرت آیت الله خامنه ای قطعه شعری را در پاسخ به سروده‌ای از سیمین بهبهانی سروده و به نوعی به او پاسخ گفته اند. 

 

یک منبع آگاه در موسسه تنظیم و نشر آثار رهبر معظم انقلاب  با رد شایعه پاسخ شاعرانه رهبر انقلاب به سروده‌ای از سیمین بهبهانی که چندی است در فضای مجازی منتشر شده است گفت:  شعری با مطلع «من اگر کافر و بی دین و خرابم به تو چه؟؟» منسوب به مرحوم سیمین بهبهانی وجود دارد که توسط چند شاعر به مناظره ادبی گذاشته شد اما اینکه اشعاری که در پاسخ به این سروده منتشر شده پاسخ شعری رهبر انقلاب است، از اساس دروغ است.

گفتنی است مناظرات شعری از جمله قالب های مرسوم ادبی است که در بین شاعران وجود دارد و نسبت به این شعر منسوب به سیمین بهبهانی، مناظره بین ۳ شاعر دیگر ادامه پیدا کرد.هر چند که برخی معتقدند خود این شعر نیز از سیمین بهبهانی نیست.

ابتدا میثم صفر پور با شعر «کفر و بی دینی ات ای یار، به ما مربوط است» به این شعر پاسخ داد و در ادامه، شاعری با نام هنری «صادق.ع» به شعر صفرپور و در دفاع از سیمین بهبهانی واکنش نشان داد و شعری با مطلع «بشنو این شعر، صفرپور، به تو مربوط است؛ لحن تند و کمی ناجور، به تو مربوط است» سرود.

پایان این مناظره شعری با غزل امیرحسین اکبرپور (هابیل) و با مطلع «دوستان جنگ و جدل کافیست، دعوا نکنید؛ اختلاف یک امر جاریست، دعوا نکنید» همراه بود.

 

 

 

 

* آ

مهر

 

اضافه کردن دیدگاه جدید