توقف موقت جلسه محاکمه مرسی

۱۳۹۲/۱۱/۰۸

سلیم العوا وکالت مرسی را به عهده گرفت

محاکمه رئیس‌جمهور برکنارشده مصر به همراه تعدادی از رهبران اخوان به اتهام جاسوسی برای طرف‌های خارجی در آکادمی پلیس قاهره پیگیری می‌شود.

خبرگزاری فارس: توقف موقت جلسه محاکمه مرسی/ سلیم العوا وکالت مرسی را به عهده گرفت+فیلم محاکمه

به نقل از شبکه خبری «العربیه»، محاکمه «محمد مرسی» رئیس جمهور برکنار شده مصر و تعدادی از رهبران اخوان در آکادمی پلیس قاهره پیگیری می‌شود.

مرسی «محمد سلیم العوا» را به عنوان وکیل خود در همه پرونده‌ها انتخاب کرده است.

این محاکمه به صورت زنده از تلویزیون دولتی مصر پخش می‌شود، که تصاویر منتشر شده نشان می‌دهد که محمد مرسی و رهبران اخوان با لباس مخصوص سفید رنگ در قفس اتهام حضور دارند.

دادستانی مصر اتهامات وارد شده به مرسی و رهبران اخوان را در دادگاه قرائت کرده است و خواستار اشد مجازات برای متهمان شده است.

در بخشی از محاکمه مرسی به اتهام جاسوسی و فرار از زندان وادی النطرون، مرسی رئیس دادگاه را خطاب قرار داده و به او گوشزد کرده که رئیس جمهور قانونی کشور است.

الیوم السابع همچنین گزارش داد، هنگامی که رئیس دادگاه اسم متهمان را برای ثبت حضورشان در دادگاه قرائت می‌کرد، محمد البتاجی یکی از رهبران اخوان از درون قفس اتهام شعار مرگ بر حکومت نظامی‌ها را سر داده است

رهبران اخوان همچنین متهم شده‌اند که در جریان فرار از زندان وادی النطرون با حماس حزب الله و سپاه ایران ارتباط داشته‌اند.

گزارشگر شبکه خبری العربیه اعلام کرد که جلسه دادگاه بعد از تفهیم اتهام به صورت موقت متوقف شده تا هئیت دفاع مرسی و رهبران اخوان با وکلای خود صحبت کنند.(فارس)

خبرازادپور