تصاویری از بازگشت آزادگان سرافراز شهرستان بهبهان

۱۳۹۴/۰۵/۱۸

به گزارش واحد اطلاع رسانی پیام آزادگان ، مرداد ۱۳۶۹، برگی دیگر از تقویم انقلاب ورق خورد و یوم اللّه دیگری متولّد شد. ثانیه های انتظار به کندی می گذشت. شهر به استقبال پرنده های مهاجر آمده بود که در سال های سخت هجران از وطن، بال و پر خود را در زیر شکنجه های کفر شکسته بودند.

البته هرچند جسم آنان دربند بود، ولی هیچ گاه روح و اندیشه بلندشان تسخیر نشد و قلبشان به یاد دین و ایمان و آسمان وطن می تپید. ۲۶ مرداد روز بازگشایی قفس ما بود، روز شادمانی شهر و مردم، روز شادباش و تبریک، روز وصل و دیدار. آغوش وطن گشوده شده بود و فوج فوج مردانگی در آن جای می گرفت به راستی کدامین ساعت می تواند شکوه آن لحظات را در خود بگنجاند و کدامین تقویم می تواند شوق آن لحظه دیدار را در خود ثبت کند.

آزادگان سرافراز شهرستان بهبهان؛ لحظه ورود به خاک پاک میهن اسلامی مان

اگر اسرا برگشتند، از قول من به آنها بگوئید:

خمینی به یادتان بود و برایتان دعا می کرد

آزادگان سرافراز شهرستان بهبهان؛ لحظه ورود به سپاه بهبهان

 

 

آزاده سرافراز حسین بوستانی

 

 

آزاده سرافراز علی سخنور

 

آزاده سرافراز بهروز ساختمانی

 

آزاده سرافراز اسداله خانی

 

آزاده سرافراز رضا حق شعار

 

آزاده سرافراز سید مصطفی مرتضوی نسب

 

آزاده سرافراز سید حبیب اله مرتضوی نسب

 

آزاده سرافراز حبیب اله آزمون

 

آزادگان سرافراز احمد طیبی و مرحوم حاج عباس روزخوش در عکس فوق مشاهده می شوند

 

آزاده سرافراز امیر خیاط عبائی

 

آزاده سرافراز عباس محمدیان نسب

 

آزاده سرافراز نجفعلی خندانی

 

آزاده سرافراز رضا حق شعار

 

آزاده سرافراز غلامحسین کاویانی پور

 

آزاده سرافراز عبدالرسول قاسمی

استقبال مردم روستای لنگیر هنگام ورود آزاده سرافراز مرحوم سید غالب تیمار

 

***

آزادگان آمدند همان طور که رفته بودند؛ دلیر و مقاوم، نستوه و استوار، امیدوار و دلاور. آمدند با همان صلابت همیشگی، همان طور که دیروز رفته بودند. امروز که آمدند، بوی اسپند و دود، بوی عطر خاطرات و بوی مهربانی و انتظار فضای دل ها را سرشار از شور و شعف کرد.

حسّ غریبی بود. عشق خودنمایی می کرد. اقاقیا به استقبال آمده و آفتابگردان صورت خود را به خورشید سپرده بود. نسیم، مژده وصل می داد. انتظار پایان یافت و بازگشت پرستوها، سخنی بود که هر پیر و جوانی ورد زبان خود کرده بود. پاییز اسارت و بهار آزادی بر شما مبارک باد.

آری، آن روز عشق طلوع کرد. همان عشقی که هشت سال پیش بدرقه اش کردیم و اینک به استقبالش می رویم. چشم های همگان اشک بار بود، نه به خاطر غم و اندوه، بلکه این بار از شوق وصال؛ چرا که وعده خدا محقق شده بود «اِنَّ مَعَ الْعُسْرِ یُسْرا؛ به درستی که پس از هر سختی آسانی است«.

بمناسبت سالروز بازگشت آزادگان سرافراز به میهن اسلامی مان مراسم بزرگداشتی با حضور آزادگان معزز شهرستان بهبهان و خانواده های محترمشان روز دوشنبه ۲۶ مردادماه ۱۳۹۴ در تالار ترنج واقع در جاده منصوریه برگزار می گردد.

 

انتهای خبر/ج

منبع:کوچعه شهید

 

اضافه کردن دیدگاه جدید