تشریح برنامه های پیام آزادگان در سالگرد ورود آزادگان به میهن اسلامی

۱۳۹۷/۰۵/۲۵

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان ، موسسه پیام آزادگان به مناسبت بزرگداشت ۲۶مردادماه سالروز ورود قهرمانانه آزادگان سرافراز به میهن اسلامی  و تجلیل از مقام  اسطوره های صبر و پایداری، ویژه هایی را تدارک دیده است.

 

به گزارش روابط عمومی پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان، به مناسبت سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی و ارج نهادن به سال ها صبرو بردباری فرزندان وطن در اسارت، سلسله برنامه هایی با همکاری نمایندگان آزادگان در مراکز استان ها ازسوی موسسه پیام آزادگان در سراسر کشور تدارک دیده شده است.

تهران نیز در ۲۶مردادماه و در سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی، ویژه برنامه  جشنی با حضور مقامات لشگری و کشوری و هزاران نفر از آزادگان سرافراز کشورمان ازساعت ۱۷ تا ۲۰ در انتهای خیابان سمیه، تالار اندیشه حوزه هنری  میزبان مدعوین خواهدبود.

 

همچنین موسسه پیام آزادگان با مساعدت استانداری و  شهرداری های مناطق، برنامه هایی برای بزرگداشت این روز در نظر گرفته است.

در این روز فرهنگسراهای مهر، ابن سینا، ارسباران، شفق، فردوس و اشراق نیز برنامه هایی را با همکاری موسسه پیام آزادگان برای آزادگان این مناطق خواهند داشت.

برپایه این گزارش  بهنام خادم مدیر فرهنگی هنری منطقه ۶ و رئیس فرهنگسرای شفق  در گفت وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی موسسه پیام آزادگان گفت:  درمراسم بزرگداشت ۲۶مردادماه سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی با مشارکت و همکاری ارتش جمهوری اسلامی ایران، جشنواره سینمایی عمار، موسسه پیام آزادگان و با همراهی شورای خلیفه گری ارامنه تهران و شمال در روز سه شنبه مورخ ۲۳ مرداد ماه سال ۹۷ مراسم باشکوهی از ساعت ۱۷؛ در سالن آمفی تئاتر فرهنگسرای شفق برگزار می گردد.

وی ادامه داد: این نشست که با حضور بیش از یکصد نفر از آزادگان عزیز به همراه خانواده های محترم شان برگزار می شود شامل بخش های مختلف و متنوعی از جمله اجرای گروه های فرهنگی و هنری، هم نوازی گروه موسیقی، خاطره گویی توسط آزادگان عزیز، رونمایی کتاب «من، داوود، علی»  خاطرات عباس شهریاری، اجرای استندآپ کمدی، تقدیر و تجلیل از عزیزان آزاده می باشد.

خادم در پایان گفت: در این مراسم  مقرر گردیده است از آزادگان با ویژگی های خاص تجلیل به عمل آید. از جمله این ویژگی ها می توان به حضور آزادگان جانباز ارامنه همچون الکساندر کاسپاریانس، آرمان بندری، ادموند مددی،   وازیک مددی، امیر علی مرادی جوانترین آزاده خلبان، امیر فرزانه با تحمل طولانی ترین مدت اسارت از نیروی دریایی در برنامه اشاره نمود.

امیر دریادار سیاری، رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران، به عنوان سخنران و مدعو ویژه، کارن خانلری، نماینده محترم ارامنه تهران و شمال در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام سیدمحمدحسن ابوترابی فرد، امامت جمعه موقت تهران، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و  اعضای شورای اسلامی شهر تهران و سعید اوحدی، رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران حضور خواهند داشت.

فرهنگسرای ابن سینا نیز در ۲۵مردادماه با برنامه جشن سالگرد ورود آزادگان به میهن اسلامی و همچنین رونمایی از کتاب "جندی مکلف"  میزبان میهانان خواهد بود.

 خاطر نشان می شود: فرهنگسرای مهر  بیست و دوم،  فرهنگسرای شفق  بیست وسوم ، فرهنگسرای فردوس و  ابن سینا بیست و  پنجم  و فرهنگسرای ارسباران  بیست و هفتم مردادماه برنامه های متنوعی را با همکاری موسسه پیام آزادگان به همین مناسبت برگزار خواهند نمود .

 

 

اضافه کردن دیدگاه جدید