تسلط ارتش سوریه بر ارتفاعات «ضهر المسابي»/ تانک‎های سوری پناهگاه تروریست‎های جبهه‌النصره را هدف قرار دادند

۱۳۹۵/۱۰/۲۰

 

در ادامه درگیری‌های ارتش سوریه با تروریست‌های مسلح در نقاط مختلف سوریه، مواضع گروه تروریستی جبهه‌النصره در مناطق شمال غربی «وادی بردی»، از توابع حومه دمشق هدف قرار گرفت.

خبرگزاری اعلام الحربی با بیان این خبر نوشت؛ در ساعات گذشته درگیری‌های شدیدی میان ارتش سوریه و تروریست‌های مسلح در محور شهرهای «کفیر‎الزیت» و «برهلیا» از توابع منطقه "وادی بردی" حومه دمشق صورت گرفت.

 
ارتش سوریه بر ارتفاعات «ضهر المسابي» در شمال غرب شهر "دیرمقرن" از توابع منطقه وادی بردی تسلط پیدا کرد. به‌علاوه ارتش کنترل شماری از تپه‌های سمت غربی این ارتفاعات را که مشرف به ناحیه شمالی شهر "کفیرالزیت" بودند، در اختیار گرفت. در ادامه نیز تروریست‌های مسلح در مقابل پیشروی‌های ارتش سوریه، اقدام به فرار از این منطقه کردند.

 

 

ارتش سوریه محل تجمع و پناهگاه تروریست‌های جبهه‌النصره را در یکی از خانه‌های اطراف شهر «کفیرالزیت» هدف قرار داد. در این حمله، مواضع تروریست‌ها مورد اصابت گلوله‌های تانک ارتش قرار گرفت که طی آن شماری از عناصر جبهه‌النصره کشته و زخمی شدند.

هم‌چنین نیروهای سوری چاهی را که تروریست‌ها در محلی مرتفع به‌نام "ضهرة النحيلة" حفر کرده بودند تا به‌کمک آن بر ارتش سوریه مسلط شوند، منفجر کردند. لازم به‌ذکر است تروریست‌ها از این چاه برای احاطه بر منطقه وادی بردی در حومه دمشق استفاده می‌کردند.

*آتش سنگین ارتش سوریه علیه تروریست‌های داعش در حومه شرقی حمص

 
ارتش سوریه طی عملیاتی سنگین، مرکز تجمع و حضور تروریست‌های داعش را در منطقه T4 حومه شرقی حمص هدف قرار داد که در این حمله شماری از عناصر تروریستی داعش به‌هلاکت رسیدند. به‌علاوه مواضع و استحکامات دفاعی داعش در شرق «تلال‌التیاس» و مناطق شمالی و شرقی «المحطه‌الرابعه» در مساحتی نزدیک به ۹۰ کیلومتر، با انواع تسلیحات متوسط و سنگین هدف قرار گرفت.

 

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

اضافه کردن دیدگاه جدید