تسریع روند شناسایی ایثارگران واجد شرایط جذب هیئت علمی

۱۳۹۴/۰۲/۰۲

به گزارش واحد اطلاع رسانی پیام آزادگان ،مدیر کل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران از برگزاری نخستین جلسه مشترک بین بنیاد و مرکز جذب هیئت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به منظور تسریع در روند شناسایی ایثارگران واجد شرایط جذب هیئت علمی خبر داد.

 

محمدعلی فقیه بیان داشت: نخستین جلسه مشترک بین بنیاد و مرکز جذب هیئت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص تسریع در روند شناسایی ایثارگران واجد شرایط جذب هیات علمی برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه این جلسه در آغازین روزهای سال «دولت و ملت، همدلی و همزبانی» برگزار شد، عنوان داشت: از آنجایی که در فراخوان های قبلی جذب اعضای هیئت علمی، شناسایی و تایید ایثارگری متقاضیان به صورت سنتی و با اسکن مدارک آنان در سامانه انجام می شد در این جلسه مقرر شد از ظرفیت های مرکز آمار و فناوری اطلاعات بنیاد شهید و امور ایثارگران به منظور احراز هویت متقاضیان شاهد و ایثارگر واجد شرایط جذب در همان لحظه یا کمترین فرصت زمانی در سامانه استفاده شود.

 

وی در ادامه افزود: به منظور به روز رسانی اطلاعات و استفاده از این ظرفیت برای روند شناسایی ایثارگران واجد شرایط جذب به خصوص متقاضیان واجد شرایط بند «ز» ماده ۴۴ قانون برنامه پنجم توسعه نیاز به تعامل و همکاری بیشتری بین بنیاد و وزارت خانه های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وجود دارد.

 

مدیرکل آموزش بنیاد تصریح کرد: در همین راستا نیز بهروز بقایی، سرپرست اداره کل آمار و فناوری اطلاعات بنیاد اعلام کرده است که این اداره کل ضمن استمرار ارائه خدمات ارزنده به جامعه شاهد و ایثارگر و ادامه همکاری با تمامی وزارتخانه ها و سازمان های آموزشی، آمادگی لازم برای تسریع و تسهیل در امور ایثارگران به ویژه جذب هیئت علمی جامعه شاهد و ایثارگر را دارد.

انتهای پیام/ج

منبع:حیات

اضافه کردن دیدگاه جدید