ترامپ ایران را غافلگیر کرد!

۱۳۹۶/۰۲/۲۷
الشرق الاوسط ادعا کرد

 

روزنامه الشرق الاوسط ادعا کرد: «ترامپ با اتخاذ سیاست های متفاوت از اوباما در خاورمیانه و از طریق اقدامات ضربتی در منطقه توانست ایران را غافلگیر کند.»

 

این روزنامه سعودی مدعی شد: «ترامپ با اقدامات خود طی مدت زمانی که به ریاست جمهوری رسید، در یمن و سوریه و عراق، ایران و سازمان های تندروی منطقه را غافلگیر کرد و نشان داد که وعده های انتخاباتی اش در این رابطه فقط شعار نبود.»

 

گفتنی است که در آستانه سفر ترامپ به عربستان سعودی، رسانه های وابسته به این کشور به خودشیرینی برای ترامپ پرداخته اند؛ غافل از اینکه ترامپ ایران را غافلگیر نکرده بلکه عربستان را در شوک فرو برده است.

 

محمد بن سلمان جانشین ولیعهد سعودی در سفر اخیرش به واشنگتن وعده داد که ۲۰۰ میلیارد دلار در زیرساخت های آمریکا سرمایه‌گذاری کند. عربستان همچنین در حال انعقاد قرارداد تسلیحاتی به مبلغ ۱۰۰ میلیارد دلار با آمریکاست  است و این مبلغ طی ۱۰ سال دیگر به ۳۰۰ میلیارد دلار خواهد رسید.

 

این صدها میلیارد دلار همه وعده های انتخاباتی ترامپ است که گفته بود عربستان گاو شیرده است که باید آن را دوشید. این صدها میلیارد دلار در ازای حمایت واشنگتن از کشور ضعیف سعودی می باشد که  از جیب مردم عربستان هزینه می شود.

 

*م/اتاق ۲۴

 

اضافه کردن دیدگاه جدید