بيانيه روابط عمومي بنياد مازندران و تشریح برنامه های سالگرد در استان + تصویر

۱۳۹۷/۰۵/۲۶
به مناسبت سالروز ورود آزادگان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان ،  روابط عمومي بنياد شهيد و امور ايثارگران استان مازندران به مناسبت ۲۶ مرداد سالروز ورود آزادگان سرافراز به ميهن اسلامي بيانيه اي را صادركرد:روز ۲۶ مرداد ۱۳۶۹، ايران اسلامی، شاهد حضور کبوتران سبکبالی بود که پس از سال ها حضور در اسارت گاهها، قدم به خاک پاک میهن اسلامی گذاشتند و سرانجام این کبوتران از بند رسته ، پس از تحمل دوران رنج و مشقت ناشي از اسارت به آغوش گرم ملت خود برگشتند.

بیست و شش مرداد، یادآور ایمان راسخ بزرگ مردانی است که در برابر همه ناجوانمردی هاي دشمنان ایستادند و از مرارت ها و شکنجه های مزدوران بعثی ، هراسی به خود راه ندادند.

آزادگان ، اسطوره هاي صبر و مقاومت و مظهربارز ايستادگي اند. اينان پس از سالها،با تحمل شرائط طاقت فرسا ،حلاوتي به ياد ماندني را به كام ملت بزرگ ايران چشاندند.

در بخش ديگري از اين بيانيه آمده است:ایستادگی و مقاومت آزادگان سرافراز در طول سال های سخت اسارت، نه تنها روحیه دشمنان را از بین برد بلکه ملت ایران را سربلند و همگان را به تعظیم و احترام در مقابل سرو قامتان همیشه استوار جمهوری اسلامی ایران وادار نمود.

آزادگان بيدار دل، با الهام از مکتب انسان ساز اسلام و سیره ائمه اطهار و با درس گرفتن از زندگی انقلابی و حماسه ساز حضرت زینب(س) ((اسوه صبر و پایداری))، توانستند دوران دشوار اسارت را پشت سر نهند و شکوه مقاومت و سرافرازی را در صحیفه درخشان ایران اسلامی ثبت کنند.

ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهداي گرانقدر آزاده و متوفي ميهن اسلامي بويژه آزادگان عزيز استان مازندران، به ارواح پاك و مطهر اين راست قامتان جاودانه تاريخ ، درود مي فرستيم و يادشان را براي هميشه گرامي مي داريم .

 

مدير كل بنياد مازندران، برنامه هاي سالروز ورود آزادگان به ميهن اسلامي را تشريح كردهدايت مظلومي مدير كل بنياد شهيد و امور ايثارگران مازندران ضمن گرامي داشت ۲۶ مرداد سالروز ورود آزادگان عزيز به ميهن اسلامي طي سخناني گفت: آزادگان انسانهاي مخلص، مقاوم و صبوري هستند كه در سياه چالهاي دشمن با تحمل شكنجه ها ، سختي ها و دشواري ها ، هرگز تسليم ظلم و ستم نشده و با استقامت و مقاومت خويش، از آرمان هاي خود دست نكشيدند و مردانه ايستادند و تا آخرين لحظات از كيان اسلامي و ارزش هاي ديني دفاع كردند .

مظلومي ايثار و مجاهدت آزادگان عزيز را قابل تقدير دانست و گفت: اينان پيام آوران آزادگي ، عزت و افتخار بزرگ براي ملت ما هستند. وي تصريح كرد: اين ايام فرصت مناسبي است تا همه آحاد جامعه تكريم و سپاسگزاري خود را نسبت به اين عزيزان ادا كنند .

وي افزود: برنامه هاي روز آزادگان بايد مطابق با جايگاه والاي اين عزيزان برگزار گردد و همه دستگاهها در برگزاري شايسته برنامه هاي سالروز ورود آزادگان به ميهن اسلامي، مشاركت فعال داشته و با جديت ورود پيدا كنند.

مظلومي با اشاره به اينكه آزادگان گنجينه هاي ارزشمند نظام هستند اظهارداشت: امروز فرهنگ آزادگي و استقامت بايد به نسل جديد و آينده جامعه انتقال پيدا كند و خاطرات دوران اسارت اين عزيزان بصورت مكتوب در تاريخ انقلاب اسلامي ايران ثبت و درج گردد.

مدير كل بنياد مازندران، نهادينه كردن فرهنگ مقاومت، استقامت و پايداري، معرفي و شناساندن آزادگان عزيز، تكريم از آنان و خانواده هاي صبورشان، استفاده از ظرفيات هاي جامعه ايثارگري بويژه مؤسسه پيام آزادگان ، انجام برنامه هاي فرهنگي و تبليغي و... از سياست هاي اجرايي بنياد در ۲۶ مرداد سالروز ورود آزادگان سرافراز به ميهن اسلامي ذكر كرد.

مظلومي در خصوص برنامه هاي ۲۶ مرداد سالروز ورود آزادگان به ايران اسلامي اظهارداشت: گردهمايي آزادگان با حضور خانواده هاي آنان با ويژه برنامه هاي متنوع فرهنگي همراه با تجليل و تقدير در ۲۲ شهر اين استان برگزار مي شود.

مدير كل بنياد شهيد و امور ايثارگران مازندران، بيان خاطرات از سوي آزادگان در صدا و سيما و نماز جمعه، مصاحبه راديويي ،پخش تيزر و زير نويس از طريق شبكه استاني،ارسال پيامك، ديدار و تجليل از آزادگان ، عيادت از آزادگان بستري در منازل و بيمارستانها تبليغات شهري و محيطي،هماهنگي با ائمه جمعه استان جهت اختصاص بخشي از سخنان خود در خطبه هاي نماز جمعه در ارتباط با آزادگان، اطلاع رساني، برگزاري مسابقات فرهنگي –ورزشي و... را از ديگر برنامه هاي سالروز ورود آزادگان به ميهن اسلامي عنوان كرد. 

 

 

 

* آ 

اضافه کردن دیدگاه جدید