بهره‌برداری و تولید محتوای مناسب از آثار شهدا و ایثارگران ضروری است

۱۳۹۶/۰۶/۳۰
معاون فرهنگی بنیاد

 

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به گردآوری ۹ میلیون اثر از شهدا و ایثارگران توسط بنیاد بر تولید محتوای مناسب از این آثار تأکید کرد.

 

 

 حجت الاسلام محمد حسن کاویانی راد در همایش مدیران کل استانی و معاونین بنیاد شهید و امور ایثارگران در مجتمع جانباز شهید رسول زاده با بیان اینکه وظیفه فرهنگی بنیاد تولید محتوی و رصد وضعیت فرهنگی، توزیع محصولات فرهنگی مرتبط با ایثار و شهادت، پایش و اندازه‌گیری تأثیر محصولات فرهنگی در جامعه ایثارگری است، گفت: در حوزه فرهنگی انتظار داریم که مدیریت فرهنگی با تبیین مسائل بنیادین در حوزه ایثار و شهادت در جهت تعمیق و نهادینه سازی فرهنگ ایثار صورت پذیرد.

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد با اشاره به اینکه بنیاد در حوزه مسائل فرهنگی ایثارگران مرجعیت داشته است خاطرنشان کرد: تاکنون فعالیت‌های مطلوبی در حوزه فرهنگی توسط بنیاد انجام شده ولی با توجه به شرایط و تغییرات اجتماعی در جامعه امروز باید استراتژی خود را تغییر داده و سهم خود را در ارائه برنامه های فرهنگی افزایش دهیم.

حجت الاسلام کاویانی با بیان اینکه تمرکز در جمع آوری و ذخیره سازی منابع، آثار و اسناد یکی از مسائل مهم در بنیاد است، تصریح کرد: باید در زمینه تولید محتوا از ۹ میلیون آثار گردآوری شده از شهدا و ایثارگران برنامه ریزی شود و بهره برداری از این اسناد ارزشمند در اولویت قرار دارد.

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد در پایان سخنان خود بررسی فعالیت کانون‌های فرهنگی بنیاد در استان ها، مراکز علمی و کاربردی وابسته به بنیاد، ابلاغ اساسنامه جدید طرح شاهد و ایثارگر و پیگیری موضوعات فرهنگی حوزه ایثارگران مرتبط با برنامه ششم توسعه را از اقدامات آتی بنیاد در حوزه‌های فرهنگی اعلام کرد.

 

* آ 

ایثار

 

اضافه کردن دیدگاه جدید