بزودی؛ ابلاغ پرداخت پاداش پایان خدمت جانبازان

۱۳۹۵/۱۰/۲۶

 

دستور العمل نهایی محاسبه حقوق و پرداخت پاداش پایان خدمت جانبازان بسیجی تهیه شده و از طریق ستاد کل ان شاالله تا یکی دوماه آینده ابلاغ می شود.

مسئول ایثارگران سپاه پاسداران در مورد پاداش پایان خدمت و بازنشستگی بسیجیان گفت: دستور العمل نهایی محاسبه حقوق و پرداخت پاداش پایان خدمت جانبازان بسیجی تهیه شده و از طریق ستاد کل ان شاالله تا یکی دوماه آینده ابلاغ می شود.

 در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگارما، با بیان این مطلب گفت: بحمدلله  نظر سپاه و بنیاد شهید بر این است که قانون کامل اجرا شود اما اشکالی که وجود دارد این است که مثلا" جانبازی که سال ۶۰ مجروح شده، الان که سال ۹۵ هستیم، ۵ سال از ۳۰ سالش گذشته است، ۳۵ سال خدمت است، الان محاسبه پاداش برایش مشکل است.

وی اظهار داشت: دو راهکار پیشنهاد داده شده، یکی اینکه از اولین رأی که کمیسیون پزشکی سال ۷۰یا۷۱ داده است را مبنا بگذاریم که همه جانبازان ما الان می شوند ۲۵ سال خدمت.

سردار شریفی درباره اینکه بنیاد حالت اشتغال را از سال ۷۲حساب کرده و تا سال ۱۴۰۲را برای خودش ملاک قرار داده است نیز گفت: اصلا" بنابر این نیست. در دستورالعملی که آمده بناست که از ۹۶ بازنشستگی شروع بشود ولو با یک عدد ناچیز، چون اینطور مشکل است که اگر بخواهیم همه را جمع بکنیم و یکدفعه ۴۰ هزار نفر را بازنشست بکنیم که نمی شود.

مسئول ایثارگران سپاه افزود: ما گفتیم که مثلا" از ۹۶ شروع بکنیم و سالی ۳۰۰۰ یا ۴۰۰۰ نفر را بازنشست کنیم؛ از قدیمی ترین جانبازان که مثلا" ۵۹ یا ۶۰ و ۶۱ جانباز شده اند، اینها همینطور به ترتیب بیایند.

شریفی تأکید کرد: اما قطعا" بازنشستگی دارند و ۳۰ماه هم برابر آخرین حقوق، پاداش دارند و این را ان شاالله نگران نباشند.

 

منبع:فاش

اضافه کردن دیدگاه جدید