برگزاری چهاردهمین نمایشگاه فرهنگی قرآنی صحیفه سبز استان مازندران +تصاویر

۱۳۹۷/۰۸/۱۵
برنامه های آزادگان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان ،  چهاردهمین نمایشگاه فرهنگی قرآنی صحیفه سبز با حضور ۱۱۰ ناشر و انتشارات موسسه فرهنگی پیام آزادگان با مدیریت نماینده موسسه پیام آزادگان در استان مازندران و مشارکت هیات آزادگان بابل اول تا هفتم آبان۹۷ در مصلای بابل برگزار گردید.

 آئین افتتاحیه چهاردهمین نمایشگاه فرهنگی قرآنی صحیفه سبز با حضور فرماندار ویژه شهرستان بابل، ائمه جمعه بابل و لاله آباد، مدیر کل سازمان تبلیغات استان ، بخشدار مرکزی بابل و تنی چند از مسئولین ادارات شهرستان ، نماینده پیام آزادگان در مازندران و اسیر۱۳ ساله دفاع مقدس بعنوان مهمان ویژه در محل برگزاری نمایشگاههای این شهرستان(مصلای جمعه بابل) برگزار شد.

 در این مراسم بعداز قرائت قرآن ، عزیز زاده گرجی دبیر نمایشگاه ، ولی زاده معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان بابل، حجت الاسلام روحانی امام جمعه بابل و آزاده مهدی طحانیان اسیر ۱۳ ساله دفاع مقدس سخنرانی نمودند.

 ولی زاده معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان بابل گفت: برگزاری این نمایشگاه فرصت و ظرفیت مناسبی است برای شهرستان به جهت تقویت انگیزه های قرآنی.این اقدام شایسته ،جزو ضروریت ها و نیازهای امروز اجتماع است.

وی با ابرازامیدواری از برگزاری این نمایشگاه در جهت ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه ، افزود:خوشبختانه در سطح شهرستان بابل فعالیت های قرآنی از لحاظ کمی از سطح بسیار مطلوبی برخوردار است ؛ اما به لحاظ کیفیت نیاز به تلاش و فعالیت بیشتری داریم.

ولی زاده با تاکید بر اینکه ما باید رفتار، اخلاق و حتی نوع مدیریت مان در جامعه قرآنی باشد؛ به این فرمایش امام علی علیه السلام اشاره کرد که می فرماید : حل تمام دردها و مشکلات شما در قرآن است و منظور از این دردها و مشکلات، همان آسیب های اجتماعی و اخلاقی و سایر مشکلاتی از این دست می باشد.قرآن در واقع مسیر تکامل انسان را معین میکند.قران و عترت ،نجات بخش زندگی همه انسانها هستند و ترویج مکارم اخلاقی و توسعه آن در جامعه، مرهون قرآن و عترت است.

امام جمعه شهرستان بابل به جای خالی عنصر فرهنگی در فعالیت های جامعه امروز اشاره کرد و گفت: تلاش شود با برپایی نمایشگا ههای قرآنی و بهره گیری از آموزه های قرآنی این خلاء فرهنگی مرتفع گردد. 

 

حجت الاسلام حسن روحانی، امام جمعه شهرستان بابل در مراسم افتتاحیه چهاردهمین نمایشگاه مردمی فرهنگی قرآنی صحیفه سبز مازندران اظهارکرد: این نمایشگاه ابتدا در ١٣ سال گذشته معلول حرکت ارزشمندی از دارالقرآن امام حسن مجتبی (ع) بوده و خدای متعال این شجره طیبه را قدرت و قوت بخشید و امسال یک شجره تناوری شد که ثمرات و برکاتی را در قالب نمایشگاه چهاردهم و مزین به نام چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران به شهروندان ارائه خواهد نمود.

حجت الاسلام روحانی افزود: با توجه به اهمیتی که عرصه فرهنگ و اثرگذاری آن بررفتار مردم و جامعه دارد و در کنار بسیاری از امور، جای فرهنگ و فعالیت های فرهنگی که بتواند بصورت محدود و گسترده در اختیار مردم قرار گیرد خالی است می طلبد با تاکید مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) که مبتنی برآیات قرآن است، با بهره گیری از قرآن این خلاء فرهنگی را مرتفع نماییم.

وی با بیان اینکه خدای متعال هدف اساسی از نزول انبیا برجامعه انسانی را «یَتلو عَلَیهِم آیاتِهِ وَیُزَکّیهِم وَیُعَلِّمُهُمُ الکِتابَ وَالحِکمَةَ» می داند برای اینکه بتواند ضلالت ها را از فضای جامعه بردارد، گفت: هیچ راهی دیگری برای تاثیر فرهنگ برباورها و رفتار مردم بجزء عنصر فرهنگ نیست قرآن برای اینکه بتواند براین عنصر فرهنگ اثر بگذارد و رفتار انسان ها رامبدل به عمل صالح و رفتار شایسته بکند نازل شد و انبیا از طریق قرآن درصد آمدند تا احسن الحال را برای جامعه رقم بزنند.

 

حجت الاسلام روحانی به عرضه بیش از ١٢ هزار عنوان کتاب در چهاردهمین نمایشگاه مردمی فرهنگی قرآنی صحیفه سبز مازندران اشاره کرد و افزود: کتاب های بسیار ارزشمند که ناشرین سراسر کشور تولید می نمایند و آثار عالمان و نویسندگان و شخصیت های برجسته که قلم خورده و به چاپ رسیده و مردم با این نوشتارها بیگانه هستند برای اینکه نگاه مردم به این محصولات بیافتد و میل و رغبت برای خرید این محصولات ایجاد شود این نمایشگاه ها برپا می شوند.

وی به چهل سالگی انقلاب اسلامی اشاره کرد و خاطرنشان شد: این نمایشگاه در چهلمین سال انقلاب و با عنوان چهل سالگی انقلاب برپا شد و کتاب های انقلاب اسلامی در کنار محصولات فرهنگی و قرآنی عرضه می شود.

وی اظهار کرد: تمام آنچه که امروز داریم در یک نگاه جامع و کلی از برکات انقلاب اسلامی و شهدای انقلاب و دوران دفاع مقدس و مدافعین حرم است؛ تحولات عظیم فرهنگی جامعه امروز محصول انقلاب است و نباید برکات انقلاب را در حوزه فرهنگ نادیده گرفت.

 

در ادامه آئین افتتاحیه مهمان ویژه و مردمی آزاده ۱۳ ساله دفاع مقدس مهدی طحانیان به بیان سخنرانی و خاطرات دوران اسارت پرداخت.

آزاده مهدی طحانیان با یادآوری نعمت های خداوند به بشر ، مخصوصا به ملت شریف ایران که با انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) به اوج خود رسید ولکن دشمنان قسم خورده این انقلاب با رهبری آمریکا دست به جنگ های منطقی در شهرهای نزدیک مرز ها زدند ولکن به عنایت خداوند و اطلاع پذیری ملت ایران از رهبر کبیر انقلاب ، تیرشان به سنگ خورد.

 

آزادگان از راست به چپ: دکتر مفید اسماعیلی،سبزعلی رمضانپور، مهدی طحانیان، جعفر مزیدها،دکتر عبدالرحمن صالحی

وی حفظ نظام و انقلاب را از سوی مردم مخصوصا ایثارگران و آزادگان ضروری دانست و افزود: امروز کشور های انقلابی جهان چشم شان را به ایران اسلامی دوختند تا با رهبر مقام معظم رهبری جلو استکبار جهانی مقاومت تا به پیروزی برسند.

در ادامه وی ضمن یادآوری رشادات های رزمندگان اسلام در دفاع مقدس و شهدای عزیز، خاطراتی از زمان اسارت و مصاحبه خبرنگار هندی را بیان نمود

در پایان مراسم افتتاح هدایایی به کم سن ترین آزاده هشت سال جنگ تحمیلی*مهدی طحانیان که از میهمانان ویژه این مراسم بود اهدا شد. و در ادامه حضار به بازدید از غرفه های نمایشگاه پرداختند.

در پایان مراسم افتتاح هدایایی به کم سن ترین آزاده هشت سال جنگ تحمیلی*مهدی طحانیان که از میهمانان ویژه این مراسم بود اهدا شد. و در ادامه حضار به بازدید از غرفه های نمایشگاه پرداختند.

این نمایشگاه از اول تا هفتم آبان در دو نوبت صبحها از ساعت ٨ تا ١١/٣٠ و عصرها از ساعت ١٥/٣٠ تا ٢١/٣٠ در مصلای نمازجمعه بابل پذیرای علاقه‌مندان بود.

 

 

* آ

اضافه کردن دیدگاه جدید