برنامه های جشن انقلاب در استان های ایلام، گیلان، مازندران، گلستان و خراسان جنوبی

۱۳۹۶/۱۱/۱۶

 با آغاز جشن پیروزی انقلاب اسلامی در سراسر کشور، دیگر استان های کشورمان نیز ایام الله دهه فجر را گرامی می دارند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان ، با آغاز جشن پیروزی انقلاب اسلامی در سراسر کشور، دیگر استان های کشورمان نیز ایام الله دهه فجر را گرامی می دارند.

محمود منصوری نماینده آزادگان استان ایلام از برگزاری آیین بزرگداشت این ایام به خبرنگار ما گفت: با هماهنگی که از سوی بنیادشهید و مدارس این استان صورت گرفته برنامه خاطره گویی آزادگان در ایام الله دهه فجر درحال برگزاری است و مراسم غبار روبی مزار شهدا را نیز در این ایام خواهیم داشت.

استان گیلان نیز در ایام لله دهه فجر با برگزاری برنامه هایی یاد و خاطره پیروزی انقلاب اسلامی را در سال ۱۳۵۷ گرامی داشت.

آزاده اسماعیل نیکی نماینده پیام آزادگان در استان گیلان در این خصوص گفت: دیداربا مدیرکل بنیادشهید استان، سخنرانی استاندار گیلان، دیدار با شورای مشورتی استان، دیدار با خانواده مغزز آزادگان استان، شرکت آزادگان استان  گیلان در  مراسم شهید مدافع حرم (شهید کوچک زاد) و برنامه زیارت آزادگان استان گیلان از حرم حضرت معصومه (س) در قم از برنامه های این استان در ایام الله دهه فجر خواهد بود.

 

به مناسبت گرامیداشت ایام الله دهه فجرانقلاب اسلامی، آزاده جعفر مزیدها نماینده پیام آزادگان در استان مازندران برنامه های گرامیداشت دهه فجر در سه شهرستان  فریدونکنار، بابلسر و بهشهر را تبیین نمودند.این استان برنامه های متنوعی همچون سخنرانی و مداحی به مناسبت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)، مراسم مداحی و سخنرانی، دیدار از تعدادی از آزادگان استان، عطرافشانی مزار شهدا در روز پنجشنبه را خواهد داشت .

وی همچنین متذکر شد: با توجه به تقارن جشن پیروزی انقلاب اسلامی و ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) جنگ شادی این ایام به زمان دیگری موکول خواهدشد .

 

 استان گلستان همچون گذشته فعالیت های بسیاری را در ایام دهه فجر ارایه داده است.دیدار از تعدادی از آزادگان استان گلستان به همراه عیادت از تعدادی از بیماران آزاده از شهرستان های بندر ترکمن،آزادشهر، نوکنده، بندرگز، گمیشان و کردکوی و همچنین فراخوان دعوت از  حضور اقشارمختف و بخصوص آزادگان این استان در یوم الله ۲۲بهمن از عمده فعالیت های این استان است.

 

استان خراسان شمالی درسی و نهمین جشن پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با گرامیداشت ایام الله دهه فجر برنامه های هییت آزادگان این استان را تبیین نمود.

غلامرضا رخشانی دراین باره گفت: به مناسبت ایام فاطمیه و تقارن آن با دهه فجر انقلاب اسلامی، سخنرانی مدیرکل  تبلیغات اسلامی استان جنوبی  دیگر روحانیان  و مداحان به مدت ۱۰شب پس از نمازمغرب و عشا برگزار خواهدشد  و از ۱۲بهمن نیزهمزمان با آغاز ایام دهه فجر،  برنامه "شبی با خاطرات رزمندگان"  با همکاری سازمان حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس خراسان جنوبی، هییت آزادگان و موسسه مردم نهاد  "آیه های استقامت" با حضور ۵تن از رزمندگان دفاع مقدس  و با حضور آزادگان و خانواده های آنان و همچنین اقشار مختلف مردم و در تالار اجتماعات زینبیه برگزار شد.  در ادامه این برنامه ها دعوت از انقلابیون سال  ۵۷وپخش مستقیم آن از رادیو خراسان جنوبی، یاد و خاطره ایام الله دهه فجر گرامی را گرامی خواهیم داشت . همچنین دیدار از آزادگان استان هم از دیگر برنامه های این ایام است.

وی در ادامه افزود:

 از شب ۱۸ بهمن ماه نیز به مدت ۵ شب  "جنگ شب های انقلاب"  در هییت زینبیه آزادگان برگزار  خواهدشد که حضور عموم در  آن آزاد است.

وی در خاتمه افزود: پس از ۲۲بهمن  نیز به مناسبت دهه دوم فاطمیه روحانیون و مداحان با حضور در هییت آزادگان استان خراسان جنوبی به سخنرانی و مدیحه سرایی خواهند پرداخت. 

 

 

اضافه کردن دیدگاه جدید