بانک سوژه ایثار و شهادت با موضوعی از آزادگان به روز شد

۱۳۹۱/۰۸/۰۳

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پیام‌آزادگان، بانک سوژه ایثار و شهادت با سوژه‌ای در خصوص آزادگان به روز شد. در این سوژه آمده است:

«عراقي ها قصد جدا كردن سربازها از بچه هاي بسيجي را دارند. با اين تصميم آنها، اسرا اعتصاب مي كنند.

عراقيها به مدت پنج روز به بچه ها آب نمي دهند و عطش شديد موجب مي شود تا آنها درها را بشكنند و به محوطه هجوم بياورند. اسرا با ديدن برگهاي درختان از فرط تشنگي، آنها را مي خورند و دست در دست هم نماز وحدت مي خوانند. عراقي ها با باتوم به بچه ها حمله مي كنند و صحنۀ دلخراشي به وجود مي آيد. در اين درگيري، سه نفر از بچه ها شهيد مي شوند و حدود ۸۰ نفر به شدت مجروح مي گردند«.

گفتنی است بانک سوژه ایثار و شهادت، از طرف معاونت پژوهش و ارتباطات فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران و برای نویسندگان جوان و نوقلمان راه اندازی شده است تا نویسندگان با مراجعه به این بانک از سوژه‌هایی که به صورت رایگان منتشر شده است استفاده نموده و دست به خلق آثار خود بزنند؛ گفتنی است مدیر مسئول نشر شاهد نیز به عنوان انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنین نشری که مروج فرهنگ ایثار در کشور می‌باشد پیش از این اعلام کرده بود از انتشار آثاری که توسط نویسندگان نوقلم و با استفاده از سوژه‌های بانک سوژه ایثار و شهادت نگارش شده باشد استقبال می‌کند.