اگر مقابل روسیه نایستیم، ایران و چین هم به ما حملات سایبری می‌کنند

۱۳۹۵/۱۰/۲۲

 

یک سناتور ارشد جمهوریخواه می‌گوید واشنگتن باید در برابر مسکو بایستد چرا که این کار برای مقابله با حملات سایبری ایران و چین ضروری است.

در ادامه فشارهای قانونگذاران آمریکایی برای تشدید فشارها به روسیه به خاطر آنچه «دخالت و حملات سایبری روسیه به انتخابات ۲۰۱۶» خوانده شده،  ۱۰ سناتور جمهوریخواه و دموکرات طرحی تازه برای تحریمهای مسکو ارائه کردند.

«لیندسی گراهام» سناتور ارشد جمهوریخواه یکی از ۱۰ پیشنهاددهنده این طرح جدید ضد روسیه است(جزئیات بیشتر اینجا).

به گزارش پولیتکو، او گفت: «حمله به یک حزب، حمله به همه احزاب است. من این واقعیت را که دوستانم در حزب دموکرات هک شدند، دوست ندارم. شاید دفعه بعدی حزب جمهوریخواه هک شود. ایران و چین شاید همین کار را بکنند».

گراهام تصریح کرد: «من خواهان روابط بهتر با روسیه هستم اما روابط بهتر یعنی اینکه آنها به آنچه که دارند انجام می‌دهند، پایان دهند و نه اینکه ما با چنین چیزی مدارا کرده یا آن را ببخشیم».

او که به همراه جان مک کین از قانونگذاران به شدت مخالف روسیه و رئیس‌جمهور آن بوده‌، باز هم به رئیس‌جمهور آینده آمریکا درباره مواضعش در قبال روسیه هشدار داده است.

سناتور جمهوریخواه با هشدار به ترامپ درباره روسیه گفت: «درباره خرس عروسکی روسیه محتاط و برحذر باش. اینطور نیست که خرس گریزلی تبدیل به خرس عروسکی شود».

گراهام به سوالی درباره تایید صلاحیت گزینه ترامپ برای وزارت خارجه آمریکا هم پاسخ داد. در آمریکا به دنبال معرفی «رکس تیلرسون» مدیر سابق غول نفتی «اکسان موبیل» بر سر روابط او با ولادیمیر پوتین جنجال شده است.

وی با تاکید بر اینکه تیلرسون مسکو را خطر و تهدید می‌داند، گفت: «من از کسی که روسیه را یک بازیگر بد نداند، برای وزارت خارجه یا هر منصب مهم دیگری حمایت نخواهم کرد».

 سناتور آمریکایی در ادامه تصریح کرد: «ما برای همراه شدن با روسها برای نابودی اسلام تندرو و رادیکال، نیازی به این نداریم که دموکراسی‌مان را رها کنیم».

از سناتور گراهام سوال شد که چه زمانی صبر شما از دونالد ترامپ در موضوع روسیه تمام خواهد شد؟

وی جواب داد: «اگر ما رای گیری فراحزبی بزرگی درباره تحریمهای روسیه برقار کرده و رئیس‌جمهور مقاومت کند، این موضوع مرا آزرده می‌کند».

گراهام افزود: «او(تهدید) ایران را درک می‌کند و به نظر می‌رسد (تهدید) چین، داعش و کره شمالی را درک می‌کند. من درباره او و روسیه دچار حیرت و بهت هستم».

 

منبع:فارس

اضافه کردن دیدگاه جدید