اگر ایران نبود عربستان نابود شده بود/معامله قرن محکوم به شکست است

۱۳۹۷/۰۹/۰۴
عضو شورای مرکزی حزب الله لبنان

«شیخ حسن بغدادی»عضو شورای مرکزی حزب الله لبنان تاکید کرد که روند عادی سازی روابط میان کشورهای عربی و دشمن صهیونیستی نقاب از چهره اعراب برداشت وآنها به دنبال ایجاد یک ائتلاف علیه ایران هستند.

 

 

«شیخ حسن بغدادی» عضو شورای مرکزی حزب الله لبنان  در خصوص روند عادی سازی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی تاکید کرد: این مسأله متأسفانه از ابتدا به صورت مخفیانه میان دو طرف در جریان بوده و امروزه شاهد علنی شدن آن هستیم.

وی افزود: این کشورها نقاب از چهره برداشته اند. روابط آنها با دشمن صهیونیستی مربوط به دیروز نیست بلکه سابقه طولانی دارد. زمانیکه مسئولان آمریکایی به این کشورها سفر می کنند در واقع از آنها می خواهند دوست و یاور دشمن صهیونیستی باشند.

وی در ادامه افزود: این کشورها در مقابل ملتهای خود تظاهر می کنند که مشکل واقعی آنها با ایران است اما باید بدانند که جمهوری اسلامی ایران نظام و رژیم های آنها را متزلزل خواهد کرد. ایران تنها کشوری است که به دنبال حمایت از مسائل کشورهای عربی و همسایگان خود است.

وی تصریح کرد: این کشور در حال حاضر متحمل شدیدترین فشارهای اقتصادی است چرا که مدافع مسائل کشورهای عربی از جمله مسأله فلسطین بوده و این فشارها به هیچ وجه به دنبال مسائل داخلی ایران به وجود نیامده است.

عضو شورای مرکزی حزب الله لبنان تاکید کرد: خودِ عربستان نیز اگر ایران نبود چیزی از آن باقی نمی ماند چرا که قرار بود در زمان سقوط نظام صدام در سال ۲۰۰۳ عربستان نیز به پایان برسد چرا که نقشه و طرح آمریکا برای منطقه در آن زمان تجزیه خاورمیانه بود و عربستان نیز یکی از این اهداف به شمار می آمد.

آنچه که باعث شده نظام عربستان و به صورت کلی منطقه تاکنون پابرجا بماند برکات جمهوری اسلامی ایران و هم پیمانان آن استوی یادآور شد: آنچه که باعث شده نظام عربستان و به صورت کلی منطقه تاکنون پابرجا بماند برکات جمهوری اسلامی ایران و هم پیمانان آن است که در برابر طرح ها و نقشه های آمریکا علیه منطقه پایداری کرده اند. بنابراین سخنان و مواضع این کشورها در قبال ایران بسیار جای تعجب دارد.

وی در ادامه افزود: آنها به دنبال ایجاد یک ائتلاف در منطقه علیه ایران هستند اما باید بدانند آن نیرویی که آنها را درسوریه و عراق و لبنان و فلسطین نابود و سرنگون کرد همین کار را ادامه می دهد.

عضو شورای مرکزی حزب الله لبنان تاکید کرد: در حمله اخیر رژیم صهیونیستی به غزه دیدیم که حماس چگونه پایداری و مقاومت کرد وقتی آنها در برابر حماس نمی توانند به یک پیروزی دست پیدا کنند چگونه می توانند به عنوان مثال با حزب الله روبرو شوند. آنها به هیچ عنوان نمی توانند به اهداف خود دست پیدا کنند. در خصوص طرح آمریکا علیه مسأله فلسطین موسوم به معامله قرن نیز همین مسأله مصداق پیدا می کند این معامله در نهایت به پایان رسیده و اجرا نخواهد شد.

ملتهای منطقه با مذاهب و رویکردها و زبان های مختلف خود ایران را دوست دارندشیخ حسن بغدادی در خصوص موضع ملتهای منطقه در قبال ایران تصریح کرد: ملتهای منطقه با مذاهب و رویکردها و زبان های مختلف خود ایران را دوست دارند و طرفدار این کشور هستند و این رژیم ها و نظام های عربی هستند که با این مسأله مشکل دارند.

وی تصریح کرد: ملتهای منطقه بعد از آنکه همه چیز آشکار شده و نقاب رژیم های عربی برداشته شده فهمیده اند که ایران تنها کشور صادقی است که رویکرد درستی در پیش گرفته و حرفها و اقدامات مسئولان آن بایکدیگر تطابق دارد چرا که مقامات عربی حرفهایی می زنند که در عمل آنها را انجام نمی دهند و حرف وعملشان یکی نیست.

وی در خصوص روند تشکیل دولت در لبنان و موانع پیش روی آن به ویژه از سوی جریان المستقبل تاکید کرد: از روز نخست مکلف شدن سعد الحریری نخست وزیر لبنان برای تشکیل دولت ما شاهد موانع و مشکلاتی در این مسیر بودیم. الحریری به مشکل حضور نمایندگان سنی بی توجه بود. این ۶ نماینده سنی از لحاظ قانونی حق دارند در دولت مشارکت داشته باشند.

وس یادآور شد: حزب الله در ابتدا از این نمایندگان به صورت غیر رسمی حمایت می کرد و از الحریری می خواست تا این مشکل را حل کند. نمایندگان حزب الله با میشل عون رئیس جمهور لبنان نیز در این خصوص رایزنی کردند. اما به نظر می رسد آنها در خصوص این مسأله جدی نیستند چرا که فکر می کنند این مسأله بدون ایجاد هیچ مشکلی از بین خواهد رفت.

شیخ حسن بغدادی تاکید کرد: بعد از گذشت مدت زمانی از این مشکل، سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان آن را به صورت علنی مطرح کرد. حزب الله از ابتدا قصد نداشت این مسأله را رسانه ای کند تا کشور به سمت بحث و جدل سوق داده شود اما امروزه شاهد آن هستیم که می خواهیم یک دولت وحدت ملی تشکیل دهیم که باید نماینده تمام اقشار باشد.

وی در پایان یادآور شد: این مشکل در آینده حل خواهد شد و نیازمند گذشت زمان است. ما باید دولتی تشکیل دهیم که تمام اقشار به صورت قانونی در آن نماینده داشته باشند و حزب الله حامی این مسأله است.

 

 

 

* آ

مهر

اضافه کردن دیدگاه جدید