اولین سفر کاروان زیارت اربعین آزادگان

۱۳۹۵/۰۸/۲۲
آزاده فرخ اوچی در گفتگو با پیام آزادگان خبرداد:
فرخ اوچی آزاده سرافرازهشت سال دفاع مقدس در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان از سفردسته جمعی بیش از ۱۰۰نفر آزادگان به کشور عراق برای شرکت در مراسم اربعین حسینی خبرداد.
اوچی با اشاره به فرموده امام حسن عسکری(ع) که یکی از نشانه های مومن را زیارت سیدالشهدا در روز اربعین دانسته اند، گفت: تصمیم گرفته ایم در قالب کاروانی از آزادگان برای اولین بارعازم زیارت مرقد مطهرسیدالشهدا(ع)شویم. 

        
اوچی همچنین با اشاره به سخن رهبرمعظم انقلاب که سفر اربعین را سفری بی‌نظیر ومایه خیر وبرکت خوانده اند اظهار داشت: لازم است از مدیران موسسه فرهنگی هنری پیام آزادگان خصوصا جناب دکتر قاسمی مدیرعامل محترم این موسسه وآقای خوب نژاد قائم مقام محترم ایشان  که ازبرنامه ما برای پیاده روی اربعین حسینی استقبال وحمایت کردند تشکر کنم و با مساعدتهای ارزنده پیام آزادگان امیدبسیار می رود که در سالهای آینده آزادگان بتوانند با شکوه بیشتری دراین مراسم شرکت نمایند.

 

 اوچی خاطرنشان کرد: اکثرآزادگانی که  در مراسم پیاده روی اربعین امسال شرکت دارند، برای اولین بار است که پس ازدوران اسارت عازم کربلای معلی می شوند.  وی تاکید کرد اگر برای زیارت سیدالشهدا(ع)وراهپیمایی پرفیض اربعین نبود، اکثر دوستان آزاده به دلیل خاطرات تلخ دوران اسارت تمایل نداشتند که به عراق سفر کنند. به گفته اوچی کاروان آزادگان زائر اربعین از ۱۱۵ نفر ازبرادران آزاده استانهای گلستان، خوزستان، تبریز، کرج، تهران واصفهان تشکیل شده است.
 

اوچی در پایان با اشاره به سختیهای این سفر برای آزادگان جانباز که برخی از آنها  قطع نخاعی هستند، نظر جمع براین شد که  دراین نوبت همسران آزادگان همراه کاروان نباشند. اوچی که در دوران دفاع مقدس به عنوان اسیررژیم بعثی در عراق حضور داشته است، احساس خود را از سفر تازه به عراق برای حضور در مراسم اربعین حسینی، اینگونه بیان داشت: به شخصه فکر می کنم تازه دارم کربلایی می شوم. همین که توفیق یافتیم با دوستان دوباره دورهم جمع شویم، خیلی خوشحالم.

 

اضافه کردن دیدگاه جدید