اهدای کتاب به کتابخانه های عمومی مناطق زلزله زده در "هفته کتاب"

۱۳۹۱/۰۸/۰۶

کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی به مناسبت ایام "هفته کتاب" نزدیک به سه هزار جلد کتاب را به کتابخانه های عمومی مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی اهدا می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان به نقل از ستاد اطلاع رساني بيستمين دوره هفته كتاب جمهوري اسلامي ايران، کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی در ایام "هفته کتاب" نزدیک به سه هزار جلد کتاب را به کتابخانه های عمومی مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی اهدا می کند.   این مرکز به دلیل حجم بالای فعالیت نهادهای مختلف در ایام هفته کتاب، برنامه های خود را در طول آبان ماه برگزار خواهد کرد. رونمایی از چهار کتاب منتشر شده از سوی انتشارات کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی (متون ایرانی؛ مجموعه رساله های فارسی و عربی از دانشوران ایرانی از آغاز دوره اسلامی تا پایان عصر تیموری، کتابچه جمع و خرج کل هذه السنه ایت ئیل ممالک محروسه، غزوات (وقایع جمل، صفین و نهروان)، فهرست کتابخانه سلطنتی ایران)، اهدای بیش از یک هزار جلد کتاب به اداره کل کتابخانه های عمومی غرب استان تهران به همراه هزاران جلد مجلات متنوع، آغاز اجرای طرح ارسال رایگان فایل PDF منشورات مرکز برای پژوهشگران و محققان و   برپایی نشست های تخصصی نیز از دیگر برنامه های کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی در طول ایام "هفته کتاب" است.

پژوهشگران و کاوشگران علاقه‌مند به دریافت نسخه‌های دیجیتالی منشورات کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی نیز می‌توانند با وارد کردن پست الکترونیک خود در بخش "کاوش" مرکز، به طرح ارسال رایگان منشورات بپیوندند.

همچنین اهدای بیش از سه هزار جلد نشریه  و کتاب به کتابخانه های اداره کل زندان های استان تهران، برگزاری نمایشگاه و فروشگاه منشورات کتابخانه با تخفیف ۳۰ درصد در طول هفته کتاب در داخل کتابخانه، افزایش یک ساعت به ساعات کار کتابخانه در طول هفته کتاب، تقدیر از کتابخوانان نمونه (از مراجعین کتابخانه انتخاب خواهند شد) و برگزاری تورهای بازدید از سایر کتابخانه‌های برای کارکنان کتابخانه مجلس فعالیت هایی است که کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی برای بیستمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران تدارک دیده است.   البته کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی در طول سال فعالیت های بسیاری را در جهت ترویج فرهنگ کتابخوانی انجام می دهد که برای نمونه می توان به حذف کارت عضویت و باز کردن درب کتابخانه به روی همه محققین و پژوهشگران و ارائه خدمت تنها با کارت ملی، اهدای ده‌ها هزار جلد  کتاب  به کتابخانه‌های عمومی، مدارس، مساجد، دانشگاه ها و سایر مراکز فرهنگی در طول  هر  سال، ایجاد کتابخانه‌های تخصصی  (کتابخانه تخصصی انقلاب  اسلامی- کتابخانه تخصصی مطالعات زنان- کتابخانه تاریخ مجلس  و کتابخانه افغانستان) و ارائه خدمات   اینترتی از طریق قرار دادن لینک  گفت و گو با روابط عمومی در وب سایت کتابخانه برای کسانی که امکان حضور در کتابخانه ندارند، اشاره کرد.   بيستمين دوره هفته كتاب جمهوري اسلامي ايران با شعار "يادگار ماندگار" از ۲۰ تا ۲۷ آبان ماه سال جاري در سرتاسر كشور برگزار مي شود.