انتشار عکس دیده نشده «حاج همت»

۱۳۹۳/۱۲/۱۸

به گزارش واحد اطلاع رسانی پیام آزادگان ، هم زمان با ایام سالگرد شهادت "حاج همت" فرمانده محبوب لشگر۲۷ محمدرسول الله(ص)، فرزند ایشان، عکسی دیده نشده از پدرش را در فضای مجازی منتشر کرد.

 

۱۷ اسفند ماه سال ۱۳۶۲، "محمد ابراهیم همت" فرمانده دوست داشتنی و متواضع "لشگر۲۷ محمد رسول الله(ص)"، در جریان "عملیات خیبر" در منطقه عملیاتی "جزیره مجنون" بر اثر آتشبار دشمن بعثی، شربت شهادت نوشید. "حاج همت" در ۱۲ فروردین ۱۳۳۴ در "شهرضا" به دنیا آمده بود و در همین شهر نیز به خاک سپرده شد.
"حاج محمد ابراهیم همت" از نخستین جوانان انقلابی "شهرضا" بود که به "سپاه پاسداران انقلاب اسلامی" پیوست. اواخر سال ۱۳۵۸ به خرمشهر و سپس به بندر "چابهار" و "کنارک" (در استان "سیستان و بلوچستان") عزیمت کرد و به فعالیت‌های عقیدتی پرداخت.

 

"حاج همت" در خرداد سال ۱۳۵۹ به منطقه کردستان اعزام گردید و در "سپاه پاوه" مستقر شد. حضور در کردستان و آشنایی با "حاج احمد متوسلیان"(فرمانده وقت "سپاه مریوان") "حاج همت" را در مسیر تشکیل "تیپ ۲۷ محمد رسول الله(ص)" قرار داد و پس از اسارت اولین فرمانده تیپ مزبور در لبنان، "حاج همت" به جای وی انتخاب شد و از تیر ۱۳۶۱ تا اسفند ۱۳۶۲، به غیر از مقاطعی کوتاه که فرماندهی "قرارگاه ظفر" و "سپاه ۱۱ قدر" را بر عهده داشت، زمام امورِ لشگر مخصوص رزمندگان تهرانی بر عهده وی بود.

 

عکسی که می بینید، نخستین بار توسط فرزند شهید همت، چند روز قبل در فضای مجازی منتشر شد. این عکس احتمالا به دوره مسئولیت "حاج همت" در روابط عمومی "سپاه پاوه" مربوط می شود. شادی روح پاکش صلوات:

 

اضافه کردن دیدگاه جدید