امکان مشاهده اطلاعات هویتی و درصد جانبازی ایثارگران فراهم شد

۱۳۹۶/۰۹/۲۲

مدیرکل آمار و فناوری اطلاعات بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: با اقدامات صورت گرفته از سوی این نهاد در حال حاضر امکان مشاهده اطلاعات هویتی و درصد جانبای ایثارگران در سایت بنیاد فراهم شده است.

 

 علیرضا امینی افزود: با توجه درخواست ایثارگران مبنی بر امکان دسترسی به خلاصه اطلاعات و خدمات دریافتی، امکان رویت جزئیات درصد جانبازی ویژه جانبازان و همچنین آخرین اطلاعات هویتی ایثارگران در سامانه خدماتی برخط ایثار فراهم شد.

وی با اعلام خبر فراهم شدن امکان مشاهده آخرین وضعیت اطلاعات و جزئیات درصد جانبازان و خلاصه پرونده ایثارگران عضو در سامانه برخط ایثار گفت: بنا به درخواست مکرر ایثارگران و خانواده‌ های شهدا، از این پس آنها می توانند جزئیات درصد جانبازی ویژه جانبازان و همچنین آخرین اطلاعات هویتی شامل مشخصات فردی و عکس، آدرس محل سکونت، وضعیت تحصیلی و شغلی، وابستگان، افراد تحت تکفل و دیگر اطلاعات را در سامانه خدماتی برخط ایثار مشاهده کنند.

وی اظهار داشت: ایثارگران عضو سامانه برخط بنیاد می ‌توانند با مراجعه به سایت ایثار، نسبت به آخرین وضعیت اطلاعاتی خود آگاه شوند و ایثارگرانی که تاکنون عضو خدمات برخط بنیاد نشده ‌اند می ‌توانند با مراجعه به تمامی دفاتر بنیادشهید (مراکز هاتف) نسبت به عضویت اقدام کنند.

براساس آمار بنیادشهید؛ آمار پدران شهدا ۴۹ هزار و ۵۷۲ نفر و مادران شهید ۱۰۶ هزار و ۳۹۱ نفر هستند.

همچنین مردم سربلند ایران اسلامی در جنگ تحمیلی و دوران دفاع مقدس و دیگر حوادث تروریستی، ۲۲۵ هزار و ۵۷۰ شهید را تقدیم انقلاب کرده اند.

تعداد کل جانبازان در کشور ۵۷۴ هزار و ۱۰۱ نفر است که ۳۳۶ هزار و ۲۸۲ نفر معادل ۵۹ درصد جانبازان زیر ۲۵ درصد و ۲۳۷ هزار و ۸۱۹ نفر معادل ۴۱ درصد نیز جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر هستند.

تعداد آزادگان کشور در دوران دفاع مقدس ۴۳ هزار و ۱۷۳ نفر هستند.

 

*ج/ایرنا

اضافه کردن دیدگاه جدید