امام کمترین پروایی از مرگ نداشت

۱۳۹۰/۰۳/۱۶

در پيشگاه اقدس پروردگار عالم چه مي توان گفت ، كه حكمت بالغه الهيه بر اين تعلق گرفته كه انبياء و اولياء رهبري فرموده وارائه طريق مي دهند ، و در نهايت ، پس از راهنمايي ، اين راهي است كه پيروانشان به پاي خود بايد بپيمايند و خداي را شاكريم كه اگر ديدگان گنهكارمان به جمال انبياء و معصومين روشن نگشت ، چند صباحي و چند سالي افتخار درك اين بزرگ بنده ي صالح خدا ما را نصيب گشت

.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان مرحوم ابوترابی در زمان اسارت، هنگامی که خبر رحلت جانگداز امام خمینی را می شنوند، در جمع آزادگان به سخنرانی می پردازند. فرمایشات سید آزادگان در خصوص امام راحل را در ذیل می خوانیم:

بسم ا... الرحمن الرحيم

انا لله و انا اليه راجعون " افائن مات او قتل انقلبتم علي اعقابكم"

بزرگترين مصيبت جانكاه و فاجعه ي جانگداز – بعد از رحلت رسول خدا و ائمه معصومين – كه بر بشريت گذشت

گذشت ، به پيشگاه اقدس آقا امام زمان و حضرت صديقه ي كبري فاطمه ي زهرا مادر بزرگوارشان و ياران وفادارشان ، از هموطنان متعهد و جان بر كف و فداكار و مخلص ، از امت حزب الله و مسلمين و مستضعفين ، و شما فرزندان برومند ايثارگرشان تسليت عرض ميكنم . انا لله و انا اليه راجعون.

در پيشگاه اقدس پروردگار عالم چه مي توان گفت ، كه حكمت بالغه الهيه بر اين تعلق گرفته كه انبياء و اولياء رهبري فرموده وارائه طريق مي دهند ، و در نهايت ، پس از راهنمايي ، اين راهي است كه پيروانشان به پاي خود بايد بپيمايند و خداي را شاكريم كه اگر ديدگان گنهكارمان به جمال انبياء و معصومين روشن نگشت ، چند صباحي و چند سالي افتخار درك اين بزرگ بنده ي صالح خدا ما را نصيب گشت: از اين نعمت بالاتر اينكه به راستي، شما امت به پا خاسته روي همه انبياء را سفيد نموديد و در عاليترين سطح از بندگي و پيروي قرار گرفتيد، و ضمن آنكه فخر انبياء گشتيد به اين بزرگ بنده ي صالح خدا را در نزد خدا و انبياء آبرو بخشيديد.

هيچ گاه اين افتخار را فراموش نكنيد كه مي فرمود: شما خدايي شده ايد. مي فرمود: من به وجود شما فخر مي كنم و با وجود شما هيچ نگراني از آينده ي خود و اين انقلاب ندارم.

خدا را بر اين نعمت شاكريم كه چه عمر پر عزت و خير و بركتي به ايشان مرحمت فرمود. به يقين پاكي و صداقت و اخلاص شما مؤثر بوده ، وگر نه آن بنده ي مخلص پاك و صالح خدا از دير زمان مشتاق شهادت و لقاي پروردگار بودند و كمترين پروا و باكي از مرگ ، در زندگي پرافتخار درخواست مي كردند. آنها براي ورود به جماران و ديدار آن چهره ي ملكوتي و آرامبخش، سرودها آماده كرده بودند.

***

ناگهان توفان غير منتظره ي خرداد ماه ، بنياد همه ي آرزوهاي چندين ساله ي اسرا را از جا كند و آنها را در بهت و اندوه فرو برد. با شنيدن خبر بيماري امام خميني ، آن همه تحرك و شادابي فروكش كرد. هر كس بر سر سجاده هاي خود ، به دعا نشست. عده اي براي سلامت آن مرد الهي صلوات نذر كردند . عده اي از فرداي شنيدن خبر بيماري امام ، روزه گرفتند. در اردوگاه شماره ي ۵ تكريت كه رهبر اسيران ايراني در آنجا بود، اسرا به آسايشگاهها پناه بردند. برخي در گوشه اي نشسته، سر در گريبان اشك مي ريختند. اعلام شد كه همه دعاي توسل بخوانند. چه دعاي توسلي خوانده شد! دعا كه تمام شد تمام چهره ها از اشك خيس شده بود. از صبح تا عصر، همه نگران و منتظر بودند. عصر روز دوشنبه ، ۱۵ خرداد ۶۸ اسيران ايراني پس از گذشت ساعتها، تازه خبر كوبنده اي را دريافت كردند كه ملت ايران در اوج عزاداري بود. همه به داخل آسايشگاه ۲ ريختند. تا به حاج آقا ابوترابي تسليت بگويند ؛ اما او همچون صخره اي بر زمين افتاده بود و با صداي بلند ناله مي كرد و اشك مي ريخت. تنها صداي گريه به گوش مي رسيد . سربازان عراقي هم ناراحت بودند و با چشمهاي فرو افتاده اظهار همدردي مي كردند. حدود يك ساعت به اين وضع گذشت؛ وضعيتي كوبنده و مرگبار و سرگردان كننده . پس از آن رهبر اسرا آرام و با وقار سر از سجده برداشت. اشكهاي فراگرفته بر پهنه ي صورت خود را پاك كرد. در كنار ديوار ايستاد و همه را به سكوت فراخواند و سخنان خود را ايراد كرد