المعلم: برسر حاکمیت کشورمان معامله نمی‌کنیم

۱۳۹۲/۱۰/۰۹

هلاکت ۳۰۰ تروریست در دیر الزورمهمترین تحولات سوریه در روز گذشته درگیری‌ گروه‌های مسلح با یکدیگر در غوطه دمشق، هلاکت ۳۰۰ تروریست در دیر الزور، بازی فوتبال اعضای «داعش» با سرهای بریده شیعیان سوریه و تاکید مجدد دمشق بر سر عدم تعامل در خصوص حاکمیت سوریه است.

خبرگزاری فارس: المعلم: برسر حاکمیت کشورمان معامله نمی‌کنیم/هلاکت ۳۰۰ تروریست در دیر الزور

مهمترین تحولات میدانی و سیاسی سوریه در ۲۴ ساعت گذشته را می‌توان در درگیری‌ گروه‌های مسلح با یکدیگر غوطه دمشق، درگیری‌‌های شدید در دیر الزور و هلاکت ۳۰۰ تروریست، بازی فوتبال اعضای «داعش» با سرهای بریده شیعیان سوریه و تاکید مجدد دمشق بر سر عدم تعامل در خصوص حاکمیت سوریه ملاحظه کرد.

تحولات میدانی

گروه‌های تروریستی غوطه دمشق به روی هم آتش گشودند

منابع آگاه میدانی سوری از درگیری‌ گروه‌های مسلح در منطقه غوطه دمشق با یکدیگر از صبح روز گذشته خبر دادند.

انفجار یک موتور سیکلت بمب‌گذاری شده در ادلب/ بازگشت اینترنت خانگی

شهر ادلب، در شمال غربی سوریه درحالی از یک سو شاهد انفجار یک موتور سیکلت بمبگذاری شده بود که از سوی دیگر شاهد بازگشت خدمات اینترنت خانگی نیز بود.

هلاکت بیش از ۳۰ تروریست و یک سرکرده جبهه النصره در حمص

یگان‌های ارتش سوریه چندین خودرو حامل سلاح و مهمات متعلق به گروه‌های تروریستی را منهدم و شماری از عناصر آنها را در محله‌ها، روستاها و شهرک‌های حمص کشته و زخمی کردند.

هلاکت یک تروریست یمنی تبار جبهه النصره/انهدام ۵ خودرو در رحیبه

در جریان عملیات غافلگیر کننده نیروهای ارتش سوریه در ریف دمشق، شماری از عناصر تروریستی وابسته به «جبهه النصره» و گروه تروریستی «گردان الاسلام» از جمله یک تروریست یمنی تبار به هلاکت رسیدند.

تسلط ارتش سوریه بر بزرگراه استراتژیک «سهل الزبدانی»

نیروهای ارتش سوریه موفق شدند کنترل کامل بزرگراه سهل الزبدانی واقع در ریف شمال غربی دمشق را در دست بگیرند.

درگیری‌‌های شدید در دیر الزور/هلاکت ۳۰۰ تروریست

درگیری­‌ها بین نیروهای ارتش سوریه و گروه­های مسلح سلفی جهادی وابسته به القاعده در فرودگاه دیر الزور و روستای «الجفره» واقع در استان دیر الزور همچنان ادامه دارد و تاکنون کشته و زخمی شدن حدود ۷۰۰ عنصر مسلح را در پی داشته است.

تروریست‌‌ها یک اتوبوس حامل مسافر را در مسیر المسطومه-أریحا هدف گرفتند

گروه‌‌های مسلح یک اتوبوس حامل مسافر را در مسیر المسطومه – أریحا واقع در ریف ادلب هدف گرفتند که در اثر آن ۳ مسافر زخمی شدند.

ارتش سوریه ۱۵ روستا در ریف قامشلی را از وجود تروریست‌ها پاک کرد

همزمان با پیشروی کمیته­‌های مردمی کردهای سوریه در ریف قامشلی، یگان­‌های ارتش سوریه امروز موفق شدند، کنترل ۱۵روستا در شهرک «تل حمیس» در ریف قامشلی را در دست گیرند.

ارتش سوریه کنترل کامل روستای «الجفره» را در دست گرفت

یگان­‌های ارتش سوریه و گروه‌های دفاع ملی موفق شدند، کنترل کامل روستای «الجفره» واقع در ریف دیر الزور را در دست گیرند.

اعضای «داعش» با سرهای بریده شیعیان سوریه فوتبال بازی می‌کنند+تصویر

تروریست‌های فعال در سوریه روز شنبه تصویری را در صفحات مجازی خود منتشر کرده‌اند که باز هم تأییدی بر اوج قساوت گروه‌هایی است که حمایت‌های غرب به آن‌‌ها پر و بال داده است.

ارتش سوریه بار دیگر بر شهرک «البحاریه» در ریف دمشق تسلط یافت

ارتش سوریه با بیرون راندن گروه‌های تروریستی که از دو شهرک «النشابیه» و «دوما» به شهرک «البحاریه» در ریف دمشق نفوذ کرده بودند، بار دیگر بر منطقه تسلط یافت.

تحولات سیاسی

دمشق: بر سر حاکمیت کشورمان معامله نمی کنیم

وزیرخارجه سوریه در دیدار با یک هیئت مطبوعاتی تأکید کرد که هیچ قدرتی نمی‌تواند سوریه را به معامله بر حاکمیت کشورش مجبور سازد. وزیر خارجه سوریه اعلام کرد که دمشق به موضوع مشارکت ایران در کنفرانس ژنو ۲ پایبند است.

خبر:آزادپور