اقدام جالب مسلمانان لندن برای تبلیغ اسلام + تصاویر

۱۳۹۱/۰۸/۰۱

گروهی از جوانان مسلمان مقیم لندن در محکومیت اهانت‌ها به ساحت پیامبر(ص)، کمپینی به نام «إن‌شاء‌الله» تشکیل دادند تا علاوه بر تبلیغ جذاب دین اسلام در قلب انگلیس، صلح‌دوستی این دین آسمانی را نشان دهند.

 

هنگامی که به بهانه سالگرد یازده سپتامبر، «تری جونز» کشیش ضد اسلام اهل فلوریدای آمریکا بخشی از فیلم موهن «برائت از مسلمانان» را پخش کرد، با خشم مقدس مسلمانان مواجه شد.

در این شرایط هر مسلمانی سعی کرد به گونه‌ای انزجار خود را از این اقدام هتاکانه نشان دهد، در انگلیس نیز کمپینی به نام «إن شاء الله» با حضور جوانان مسلمان تشکیل شده است که در سراسر این کشور به فعالیت فرهنگی می‌پردازد.

 

 

ماه گذشته مردم لندن شاهد پخش و توزیع رایگان قرآن کریم با ترجمه انگلیسی در سطح شهر بودند که جوانان مسلمان مقیم لندن، کتاب آسمانی خود را همراه با بسته‌های فرهنگی درباره دین اسلام و پیامبر اکرم(ص) به طور رایگان به عابران تقدیم می‌کردند.

 

 

این جوانان با تأکید بر اینکه فعالیت فرهنگی آن‌ها مبتنی بر توصیه خداوند است که استفاده از روش‌های منطقی و عقلی در دعوت به دین اسلام را سفارش می‌کند، توزیع رایگان قرآن مجید در لندن را شیوه جدیدی برای تبلیغ دین اسلام می‌دانند، چرا که خداوند می‌فرماید: «ادْعُ إِلِى سَبِیلِ رَبِّکَ بِالْحِکْمَةِ وَالْمَوْعِظَةِ الْحَسَنَةِ وَجَادِلْهُم بِالَّتِی هِیَ أَحْسَنُ إِنَّ رَبَّکَ هُوَ أَعْلَمُ بِمَن ضَلَّ عَن سَبِیلِهِ وَهُوَ أَعْلَمُ بِالْمُهْتَدِینَ»؛ با حکمت و اندرز نیکو به راه پروردگارت دعوت کن و با آنان به [شیوه‏اى] که نیکوتر است مجادله نماى در حقیقت پروردگار تو به [حال] کسى که از راه او منحرف شده داناتر و او به [حال] راه‏یافتگان [نیز] داناتر است.

 

 

این اقدام جوانان مسلمان لندنی در حالی صورت می‌گیرد که توهین به ساحت مقدس پیامبر اعظم(ص) خشم میلیون‌ها مسلمان را در سراسر جهان بر انگیخته بود و اینک مسلمانان در پایتخت یک کشور غربی بر آن شدند از شیوه جذب و برخورد عاقلانه برای خنثی کردن رفتارهای نابخردانه و ضد اسلامی صهیونیست‌ها نهایت استفاده را ببرند.

 

 

چرا که آن‌ها اعتقاد دارند همان گونه که خداوند در قرآن کریم فرموده است: «مَّثَلُ الَّذِینَ یُنفِقُونَ أَمْوَالَهُمْ فِی سَبِیلِ اللّهِ کَمَثَلِ حَبَّةٍ أَنبَتَتْ سَبْعَ سَنَابِلَ فِی کُلِّ سُنبُلَةٍ مِّئَةُ حَبَّةٍ وَاللّهُ یُضَاعِفُ لِمَن یَشَاءُ وَاللّهُ وَاسِعٌ عَلِیمٌ»، به زودی ثمره اقدام خود را مشاهده خواهند کرد و خیل کثیری از افراد دارای فطرت‌های پاک به دین اسلام خواهند گروید و توطئه دشمنان اسلام به سنگ خواهد خورد.

 

 

جملاتی بر لباس‌های متحدالشکل این جوانان نقش بسته است که حس کنجکاوی بینندگان را بر می‌انگیزد، بر روی لباس آن‌ها نوشته شده است: «میلیون‌ها نفر آن را خواندند، میلیون‌ها نفر آن را از حفظ کرده‌اند، به راستی چرا این افراد به آن علاقه دارند؟!».

 

 

جوانان بدون توجه به شرایط آب‌ و هوایی لندن بعد از اقامه نماز جماعت با اشتیاق به کار خود ادامه‌ می‌دهند و هنگامی که ثمره کار خود را مشاهده می‌کنند، سر از پا نمی‌شناسند.

 

 

چرا که اظهارات برخی افراد هنگام دریافت و مطالعه قرآن ترجمه شده، خود گویای این مسئله است، به عنوان مثال «ریچارد» -از ایالت یورکشایر که در شمال انگلستان زندگی می‌کند- هنگامی که قرآن را مطالعه کرد، به آن‌ها گفت: من واقعاً با قرآن شگفت‌زده شده‌ام، بدون شک قرآن، جالب‌ترین کتابی است که تا کنون خوانده‌ام.

 

 

«ام احسان» نیز درباره بیلبوردهای نصب شده در سطح شهر که قرآن کریم را تبلیغ می‌کند، از دیدن آن‌ها بسیار شگفت‌زده شده است و می‌گوید: هنگامی که کلمه «سبحان الله» را در بیلبورد بیرمنگام دیدم، اشک در چشمانم جمع شد، از اینکه عده‌ای این کار را انجام می‌دهند، بسیار مسرور هستم و سعی خواهم کرد که به این پروژه کمک مالی کنم و خداوند به بانیان آن جزای خیر عطا کند.

 

 

بر اساس این گزارش، در سطح شهر بیلبورد‌هایی وجود دارد که در آن بینندگان را به نشانی سایتی اینترنتی راهنمایی می‌کند که می‌توانند با ثبت‌نام در آن ترجمه انگلیسی قرآن را به صورت رایگان دریافت کنند، به طوری که کمپین «إن شاء الله» در آگوست سال ۲۰۱۰، ۶ هزار مصحف با هزینه ۲۰ هزار یورو، نوامبر همان سال، ۱۲ هزار مصحف با هزینه ۴۰ هزار یورو، ماه آوریل ۲۰۱۱، ۲۵ هزار جلد از مصحف آسمانی با بار مالی ۷۵ هزار یورو، همچنین در نوامبر سال ۲۰۱۱، ۱۲ هزار کتاب قرآن با هزینه ۳۵ هزار یورو به صورت رایگان در انگلیس توزیع کرده است.