افراد بالای ۵۰ سال در معرض این بیماری

۱۳۹۳/۱۰/۲۹

افراد بالای ۵۰ سال به دلیل تنگ شدن اتاق قدامی دچار افزایش فشار چشم می‌شوند.

 

به گزارش واحد اطلاع رسانی پیام آزادگان به نقل از باشگاه خبرنگاران، سید مهدی مدرس‌زاده جراح و متخصص چشم در گفتگویی گفت:برای اینکه چشم به شکل کره بماند نیاز به یک فشار داخلی دارد که جسم مژکی داخل چشم را تأمین می‌کند.

 

وی ادامه داد:جسم مژکی آب و املاح را به داخل چشم تراوش می‌کند و از محل دیگر توسط زاویه اتاق قدامی خارج می‌شود.فشار طبیعی داخل چشم حدود ۸ الی ۲۲ میلی‌متر جیوه است.

 

مدرس‌زاده افزود:در سنین ۵۰ به بالا،اتاق قدامی تنگ می‌شود به همین دلیل مایع تراوش شده به خوبی نمی‌تواند خارج شود و باعث افزایش فشار چشم می‌شود.افزایش فشار چشم باعث فشار روی عصب بینایی می‌شود و ممکن است عصب بینایی آسیب ببیند.

 

وی توصیه کرد:افراد بالای ۵۰ سال به طور سالانه فشار چشمشان را کنترل کنند.با کنترل فشار چشم می‌توان از آسیب‌ به عصب بینایی جلوگیری کرد.

 

مدرس‌زاده اظهار داشت:بیماری‌هایی نظیر تومور داخل چشم،ضربه‌ های وارد شده به چشم و عمل‌های جراحی می‌توانند به طور ثانویه باعث بالا رفتن فشار چشم شوند.

 

وی در پایان گفت:درمان اولیه این بیماری استفاده از قطره برای کاهش فشار چشم است،درصورتی که فشار چشم توسط قطره کاهش نیابد لیزر و جراحی استفاده می‌شود.

 

انتهای پیام/ک

اضافه کردن دیدگاه جدید