اطلاعیه وام ازدواج؛ قابل توجه فرزندان شهدا، جانبازان و آزادگان

۱۳۹۵/۰۳/۰۸

دستورالعمل پرداخت دو برابر وام ازدواج در سایت ثبت نام وام ازدواج موجود است و بایستی دوبرابر وام ازدواج به ایثارگران تعلق گیرد، یعنی معادل بیست میلیون تومان پرداخت شود.

 

 

دستور العمل اجرایی پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج ایثارگران:

ماده ۱- تسهیلات موضوع این دستور العمل از محل منابع قرض الحسنه بانکهای عامل و به میزان دو برابر تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای افراد عادی پرداخت می شود.

 

ماده ۲- متقاضی ایثارگری می تواند در سامانه ازدواج ثبت نام نماید که همانند سایر متقاضیان ازدواج، ازدواج اول وی بوده و حداکثر از تاریخ وقوع عقد تا پایان سال بعد نسبت به ثبت نام در سامانه ازدواج اقدام نماید.

 

ماده ۳- با توجه به ماده (۵۰) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، افراد ایثارگر مشمول، صرفا شامل خود جانبازان، آزادگان و فرزندان آنان و فرزندان شاهد می باشند.

 

ماده ۴- متقاضیان موضوع این دستور العمل می باید علاوه بر مدارک مورد درخواست بانک، نسبت به اخذ و ارائه معرفی نامه از بنیاد شهید و امور ایثارگران مبنی بر انطباق وضعیت متقاضی با اشخاص موضوع ماده ۵۰ قانون جامع ایثارگران نیز به بانک عامل اقدام نمایند.

 

ماده ۵- مدت بازپرداخت تسهیلات موصوف، همانند سایر متقاضیان حداکثر ۴ سال (۴۸ ماه) می باشد.

 

ماده ۶- پرداخت تسهیلات موضوع این دستورالعمل از زمان ابلاغ مصوبه قابل اجرا می باشد.

 

ماده ۷- رعایت سایر شرایط و ضوابط اعطای تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای این تسهیلات الزامی می باشد.

 

 

 

*ک/ آزادگان ایران

دیدگاه ها

سلام. لطفا راهنمایی بفرمایید چنانچه کسی گزینه مربوط به امتیاز دادن وام بیشتر ازدواج به خانواده های ایثارگران را در موقع ثبت نام نزده باشد باید برای ویرایش چکار کند چون برادرمن به علت اطلاع نداشتن همسرش از این امتیاز به علت اینکه مادر همسرشان جانباز است این قسمت را تکمیل ننموده است.

با سلاماگر بعد از گذشت ۱۲ روز کاری به بانک مربوطه مراجعه نکنید ثبتنام اینترنتی شما خودبخود حذف شده و میتوان مجددا ثبتنام کرد و ویرایش کرد. چنانچه با مشکل مواجه شدین میتوانید مشکلات و شکایات خود را به شماره ی ۹۸۲۱۲۲۲۵۷۰۶۰ فکس کنید.

لطفا بگویید چندنفر ضامن برا ۲۰میلیون احتیاجه یکی کافیه یا دوتا

با سلام . بستگی به بانک شما دارد ولی اصولا دو ضامن نیاز است

سلام این وام جزو سهمیه فرزندان ایثارگر و شهدا می باشد پس به چه دلیل فقط باید به کسانی اعطا شود که دو سال از تاریخ ازدواجشان می گذرد پس حق بقیه فرزندان دارای سهمیه که مدت زمان ازدواجشان بیشتر از دو سال است چه می شود

چند درصد جانبازی باید داشته باشه تا بتونه دوبرابر وام بگیره.آیا درصدش مهمه؟

با سلام . این امکانات برای کلیه جانبازان می باشد و درصد مهم نیست

واقعا متاسفم.به خواهر و برادر شهید وام نمیدن اما به فرزند جانباز ۵ % وام ازدواج میدن.واقعا متاسفم.

ببخشید اگر کسی وام ازدواج ده تومنی گرفته باشه و الان از این موضوع خبر داده که میتونسته بیست تومن بگیره با این شرایط که هنوز یک سال از ازدواجش نمیگذره میتونه بره اقدام کنه ده تومن دیگرو بگیره؟؟؟

با سلام

خیر . امکان پذیر نیست ولی به بنیاد شهید استان خود مراجعه کنید و از آن طریق پیگیری نمایید

اضافه کردن دیدگاه جدید