اسراء در اردوگاه‌های عراق، ایرانی کوچک ساخته بودند

۱۳۹۶/۰۵/۳۱
فرمانده سپاه عاشورا مطرح کرد؛

سردار کریمیان گفت: باید فرهنگ گنجینه‌ای دفاع مقدس را در کشور حفظ کنیم و با حمایت از آنان اجازه ندهیم این قشر از لحاظ مالی در تنگا قرار گیرند.

 

سردار غلام‌عسکر کریمیان در دیدار با آزادگان ۸ سال دفاع مقدس با اشاره به نهضت رزمندگان جمهوری اسلامی ایران در اردوگاه‌های بعثی عراق، اظهار داشت: هریک از اردوگاه‌های اسرای در عراق، ایرانی کوچک در آنجا بود، چراکه رزمندگان هرگز صلابت خود را در این راه نشکستند.

وی افزود: افسر استخبارات در اردوگاه موصل ۲ از صلابت نیروهای ایرانی در زندان‌ها به داد آمده بود و اذعان کرد که تنها پرچم ایران کم است در این مکان نصب شود تا شما ایرانی کوچک در عراق ایجاد کنید.

فرمانده سپاه عاشورا با بیان اینکه بهترین روزهای اسرای ایران در خاک عراق، زمانی بود که اخبار پیروزی رزمندگان را می‌شنیدیم، خاطرنشان کرد: در کنار این روز خوش، بدترین روز نیز برای ما رقم می‌خورد، چراکه تلافی شکست در مقابل نیروهای ایرانی را با کتک زدن بر سر ما خالی می‌کردند.

وی ادامه داد: آزادگان روزهای بسیار تلخی را در این خاک تحمل کردند و هستند آزادگانی که با اصابت تیر به پایشان و عدم پانسمان به موقع، پایشان را بریده دیدند.

سردار کریمیان با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص فرهنگ دفاع مقدس، اذعان داشت: مقام معظم رهبری فرمودند: فرهنگ دفاع مقدس همانند گنجینه‌ای است، آیا ما می‌توانیم این گنجینه را حفظ کنیم؟

وی افزود: ۹۵ درصد این خاطرات در بین رزمندگان وجود دارند و این باعث شد تا مقام معظم رهبری بیان کنند که آزادگان ذخایر انقلاب‌اند.

فرمانده سپاه عاشورا با اشاره به حضور افسر عراقی که معتقد به اسلام و شیعه بود، بیان کرد: افسر عراقی در صحبت با من گفت ما افراد غیرتمندی هستیم،می‌خواهیم علیه صدام انقلاب کنیم ولی منتهی یک امتیاز کم داریم که شما امام خمینی (ره) دارید ولی ما نداریم که ما را به دور خود جمع کند.

وی متذکر شد: یکی از نیازهای قشر آزادگان در جامعه، حمایت از این قشر بوده و بایستی ارزیابی مشخصی صورت گیرد تا بتوانند مقدار اندک از آزادگانی که نیازمندی‌های مادی و معنوی را دارند، پیگیری شوند و تا این عزیزان دست خود را در مقابل هر مرد و نامردی باز نکرده و بتوانند به خود تکیه کنند.

 

* آ 

آناج 

 

اضافه کردن دیدگاه جدید