از جانبازان و آزادگان شهرستان سیرجان تجلیل شد

۱۳۹۴/۰۷/۲۳

مراسم گراميداشت تجليل از مقام والاي آزادگان شهرستان و ايثارگران و جانبازان شهرداري سيرجان عصر روز سه‌شنبه هفته جاري با حضور شهردار، رييس و تني چند از اعضاي شورا، فرماندهان نظامي و انتظامي، رييس بنياد شهيد، خانواده‌هاي ايثارگران و جانبازان در تالار انديشه‌ي سالن هلال احمر برگزار شد.

 

 

 

 

 

 

به گزارش واحد اطلاع رسانی پیام آزادگان ،

در آغاز این مراسم داود قاسمي نژاد شهردار سيرجان كه خود نيز از جانبازان و رزمندگان ۸ سال دفاع مقدس است، با بیان اينكه ایثارگران در دوران دفاع مقدس به خاطر شهرت و مقام قدم در این عرصه مقدس نگذاشتند گفت: شهدا و جانبازان برای حفظ خاک و ناموس و حفظ ارزش‌ها و اسلام، آگاهانه وارد این وادی شدند و این مایه سربلندی و عزت ایثارگران به خصوص شهدای گرانقدر است.

 

وي یکی از صفات برجسته و ارزش بالای انسان را عشق و ارادت به کمال و صاحبان کمال برشمرد و با اشاره به ولایت مداری و امر پذیری از ولی و امام وقت بیان داشت: حضرت ابوالفضل(ع) در داشتن این صفات برجسته و ارادت به صاحب کمال، انسانی در حد اعلا بود؛ نشانه انسانیت و فرهیختگی این است که در زندگی بتوانیم نسبت به صاحبان کمال و اهل بیت، جان‌فشانان در راه عصمت و طهارت و دین خدا، عشق، علاقه و دلدادگی بیشتر داشته باشیم.

 

شهردار سيرجان ضمن گراميداشت ياد و خاطره‌ي شهدا و جانبازان ۸ سال دفاع مقدس، از رشادت‌هاي شهيد محمدعلي ا... دادي، حسين همداني و ديگر شهدا سخن به ميان آورد.

 

 در ادامه اين آيين دكتر مفيدي با بررسی ابعاد شخصیتی امام حسين(ع) در زمینه‌های شجاعت، فرمانبرداری، ولایت مداری و اطاعت از امام و ولی زمان به نقش و رشادت‌های ایشان در واقعه عظیم و ماندگار کربلا اشاره کرد و گفت: سال ۶۹ آزادگان عزیز پس از تحمل سال‌ها رنج اسارت و شکنجه‌های دشمن بعثی عراق که حتی تعدادی از آنان تا ۱۰ سال نیز در اسارت بودند پیروزمندانه و با مقاومت و ایثاری که داشتند به میهن اسلامی بازگشتند.

 

اين ايثارگر اظهارکرد: رزمندگان و ایثارگران بعنوان پیش قراول در جریان انقلاب اسلامی و ۸ سال دفاع مقدس با تلاش خود نشان دادند که تجربه زندگی عاشورایی را می‌توان تکرار کرد و آزادگان و ایثارگران بصورت عملی نشان دادند که همیشه در صحنه امتحان حاضرند و به ایفای وظیفه خود در قبال اسلام و میهنی اسلامی پرداختند و روحيه رشادت هنوز در چهره‌ي آنها موج مي‌زند.

 

وی ضمن تجلیل از خدمات آزادگان و ایثارگران در خدمت به اسلام و مردم افزود: خون شهدا و ایثارگران و زحمات آنان در دوران دفاع مقدس همچنان بعد از گذشت سال‌ها در زندگی همه ایرانیان جاری و ساری بوده و این امر در مراسم تشییع شهداي گرانقدر که بعد از سال‌ها تفحص و به میهن باز می‌گردد نمود دارد.

 

سرلشكر جانباز محمد ايران‌نژاد عضو شوراي اسلامي شهر سيرجان نيز دلاوري‌هاي آزادگان را ظرفیت‌های ارزشمند و نمونه‌های برجسته از فرزندان رشید انقلاب اسلامی دانست که با رهایی از قید و بندهای دنیوی، در مواقع سختی با ایثار و صبر خود به افتخار آزادگی رسیدند و افتخار و عزت برای کشور به ارمغان آوردند.

 

وي خاطرنشان کرد: در سایه خون پاک شهدا و صبر و ایثار آزادگان و جانبازان است که امروز، جمهوری اسلامی در برابر اجماع بین‌المللی ضد ایرانی ایستاده و قدرت‌های بزرگ را وادار به شکست می‌سازد.

 

جانباز محمد ايران‌نژاد ادامه داد: تکریم و تجلیل از آزادگان و خانواده آنها وظیفه همه اقشار مختلف مردم ومسوولین نظام بوده و همه باید قدردان زحمات و صبر و استقامت آزادگان باشیم.

 

اين عضو شوراي اسلامي شهر سيرجان ضمن گراميداشت ياد شهيد محمدعلي ا... دادي، حسين همداني، حميد نقوي، حميدرضا سلطاني و شهداي غواص افزود: سرلشكر قاسم سليماني پرچمدار حفاظت از حرم اهل بيت(ع) در سوريه و كربلا است.

 

در پايان اين مراسم از ۱۱۰ آزاده شهرستان و ۱۰۰ جانباز، ايثارگر و فرزندان شهداي شاغل در شهرداري تجليل به عمل آمد.

 

انتهای خبر/ج

منبع:سیرجان پرس

اضافه کردن دیدگاه جدید