از آتليه‌ عكاسی نمايندگان تا تذكر ابوترابی‌فرد به باهنر

۱۳۹۵/۰۳/۰۴

ماموریت چهار ساله نمایندگان دوره نهم مجلس شورای اسلامی در دویست و چهل و ششمین جلسه علنی امروز پارلمان، پایان مي يابد، پایانی که با حواشی تلخ و شرینی همراه شد.

 

 
 امروز مجلس از ساعت ۸ و بیست دقیقه صبح آغاز به کار کرد و نمایندگان دوره نهم برای آخرین بار به صندلی‌های سبز خود تکیه زدند.
 
 
برخی غایب و برخی حاضر روز پایانی مجلس نهم بودند و برخی هم از دقایق ابتدایی جلسه علنی امروز تنها عکس  یادگاری می‌گرفتند عکس‌هایی که لحظه‌ای غمگین و یا قاب‌هایی شادی داشت؛ گاه سلفی می شد و گاه به رنگ جمعی بود.
 
 
نطق آخر:

مجلس نهم در حالي روز پایانی خود را سپری می کرد که ابوترابی‌فرد در نطق ابتدای این جلسه از نمایندگان خواست تا نسبت به مسئولیتش و ماموریت و کم و کاستی هایش. وی را ببخشند و با لطفشان از وی گذشت کنند.

 
در ادامه مجلس وارد آخرین دستورات کار خود شد و در ابتدا طرح یک فوریتی نحوه انتصاب اشخاص در مشاغل حساس (اعاده شده از شورای نگهبان ) را بررسی کرد. اما به نظر زمان زمان مناسبی برای بررسی مصوبات در مجلس نبود و نمایندگان مجلس همچنان عکس می گرفتند. عکس هایی که همه را چه از جناح راست چه از جناح چپ چه دوره نهمی و چه دوره دهمی در کنار هم قرار داده بود.
 
 
توکلی، بیرانوند، پورمختار، بهروز نعمتی، طلا، باهنر، نجابت و ندیمی همه در یک قاب و در یک برداشت شریک بودند البته در این بین هم برخی نمایندگان بی‌تفاوت به عکس‌های سایرین، از صندلی‌های خود تکان نمی‌خوردند. این در حالی بود که بالاخره با توجه به ورود مجلس به دستور اول صحن رئیس مجلس به جوش آمد و طی تذکری به نمایندگان گفت: خواهش می‌کنم از نمایندگان در صندلی های خود مستقر شوند اگر ما بخواهیم این طوری پیش برویم نمی‌توانیم به دستوری بپردازیم.

در اين بين باهنر نيز در گوشه اي از مجلس با نمايندگان مشغول عكس گرفتن بود كه ابوترابي فرد كه در غياب لاريجاني رياست جلسه را به عهده داشت، گفت: آقاي باهنر شما هم بفرماييد بنشينيد.

اما این پایان حواشی جلسه پایانی مجلس نبود و حتی با تذکر رئیس جلسه نمایندگان آتششان برای گرفتن عکس های یادگاری بیشتر بیشتر می شد.

حتی نمایندگان تمام عکاسان صحن علنی مجلس را برای گرفتن عکس از خودشان آنهم با فیگور های مختلف تشویق می کردند.

 
 
 
آرام رسایی
 

اما با وجود اینکه آخرین روز مجلس نهم به عکس، خنده و روبوسی می‌گذشت نمایندگانی چون حمید رسایی همچنان از صندلی خود تکان نمی‌خوردند و به سکوتی عمیق فرو رفته بودند. سکوتی که حواشی مجلس را آرام نمی گذاشت.

 

 آتلیه مجلس

اخرین روز مجلس روز خوبی برای بررسی مصوبات مجلس نبود و در ادامه بذرپاش در واکنش به شور و هیجان نمایندگان برای گرفتن عکس در مجلس گفت: برخی دوستان حواسشان به صحن نیست و در گوشه و کنار مجلس اتلیه های عکاسی باز شده است که این صحبتهای بذرپاش باعث خنده برخی نمایندگان شد.

*م/باشگاه خبرنگاران

اضافه کردن دیدگاه جدید