ادعای تازه شاهزاده سعودی در مورد ایران

۱۳۹۴/۱۱/۰۷

رئیس سابق دستگاه اطلاعاتی عربستان در اظهاراتی گفت که ایران به ‌دلیل آتش‌ زدن سفارت عربستان در اوایل ژانویه، باید معذرت‌خواهی کند.

 

به گزارش واحد اطلاع رسانی پیام آزادگان به نقل از خبرگزاری فرانسه، شاهزاده "ترکی الفیصل،" رئیس سابق سازمان اطلاعات عربستان، اظهار داشت ایران به ‌دلیل آتش‌ زدن سفارت عربستان در اوایل ژانویه، باید معذرت‌خواهی کند.

ترکی الفیصل که در دوره‌ای سفیر سعودی در واشنگتن بود، همچنین ایران را به مداخله در امور داخلی کشورهای عربی متهم کرد.

این شاهزاده سعودی همچنین گفت: راه‌افتادن جنگ نه به‌نفع ایران و نه به‌نفع عربستان خواهد بود.

پس از اینکه عربستان سعودی آیت‌الله شیخ نمر باقر النمر روحانی برجسته و معترض عربستانی را اعدام کرد، این اقدام عربستان با واکنش‌هایی در سطح منطقه و جهان روبه‌رو شد. اعدام شیخ نمر النمر، خشم کشورهای اسلامی منطقه را به‌ دنبال داشته است.

در ایران نیز در واکنش به اعدام شیخ النمر اعتراض‌های گسترده‌ای صورت گرفت که گروهی در تهران به سفارت‌خانه و در مشهد نیز به کنسولگری عربستان حمله کردند که به آتش سوزی در این مراکز منجر شد.

کارشناسان می‌گویند، عربستان سعودی از این مسئله برای جنجال آفرینی رسانه‌ای با هدف سرپوش گذاشتن به ‌روی اعدام شیخ النمر و تبعات بین المللی آن استفاده کرد به‌گونه‌ای که در یک اقدام هماهنگ با چندین کشور از جمله بحرین و سودان روابط خود را با ایران قطع کردند و این مسئله برای چند روز به خبر رسانه‌های عربی تبدیل شده بود.

 
انتهای پیام/ک
 

اضافه کردن دیدگاه جدید