آیین بزرگداشت "کتاب سرباز کوچک امام" برگزار می گردد

۱۳۹۷/۰۲/۱۶

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان ، برنامه آیین بزرگداشت "کتاب سرباز کوچک امام" در ۱۶ اردیبهشت ماه با حضور مقامات سیاسی، لشگری و کشوری در تالار حوزه هنری برگزارخواهدشد.

 

دکتر بیژن کیانی مدیر انتشارات موسسه پیام آزادگان در گفت و گو با خبرنگار این مرکز به تبیین آیین بزرگداشت  این کتاب ارزشمند و دفاع مقدسی پرداخت و گفت: تقریظ مقام معظم رهبری بر کتاب "سرباز کوچک امام" به واقع یک اتفاق مبارک برای موسسه پیام آزدگان است و انتشارات این موسسه پس از سال ها  توانست اثر ماندگاری را تولید نماید که در خور تقریظ  و حاشیه نگاری معظم له باشد  و به عنوان یک اثر منحصر به فرد در حوزه دفاع مقدس پذیرفته شود.

 

وی همچنین در ادامه گفت: این یک  فرصت  واقعا استثنایی است از آن جهت که مورد توجه  مقام معظم رهبری واقع شده و هم از جهت محتوا، که این کتاب، روایت زندگی  آزاده نوجوان شجاعی است که در سن کم، همانند یک انسان بزرگ در دوران اسارت رفتار کرده و تمامی تحرکات دشمن را زیرنظر گرفته و در برخورد با عوامل بعثی مواظب هست که امتیازی به آنان داده نشود.

 

دکتر کیانی درقسمت دیگری از این گفت وگو با اشاره به همایشی که قرار است  ۱۶اردیبهشت ماه برگزار شود نیز اظهارداشت: باتوجه به تقریظ مقام معظم رهبری و تشخیص ایشان مبنی بر برجسته شدن این کتاب درجامعه، بنابراین برای اینکه این تقریظ به درستی تبیین و به جامعه معرفی شود، تصمیم گرفته شد برنامه ویژه ای تحت عنوان "معرفی کتاب سرباز کوچک امام" برگزارشود.

 

 این مقام مسئول در خصوص حضور میهمانان ویژه و سخنرانان این همایش نیز خاطرنشان ساخت:  در این مراسم از بسیاری از چهره های شناخته شده سیاسی، فرهنگی، علمی و آزاده  دعوت شده است  که در این مراسم  دکترحدادعادل و نیز حجت الاسلام ابوترابی فرد امام جمعه موقت تهران سخنرانی خواهند داشت.

 

مدیرانتشارات موسسه پیام آزادگان با اشاره به پیش روبودن رخداد بزرگ فرهنگی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران نیز خاطرنشان کرد: در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران نیز ضمن انجام برنامه های تبلیغی و پخش تیزرهای مرتبط با کتاب "سرباز کوچک امام" در یکی از روزهای برپایی نمایشگاه کتاب، برنامه معرفی و بررسی محتوایی کتاب را در یکی از سالن های نمایشگاه  نیز خواهیم داشت.

 

دکتر بیژن کیانی درپایان ضمن تشکر از زحمات تمامی دست اندرکاران انتشار این کتاب اظهار امیدواری کرد: هرکس وظیفه ای برای کمک به ترویج فرهنک مقاومت و ایثار دارد. وظیفه ما گردآوری و چاپ این آثار ارزشمند بوده و هست. وظیفه رسانه ها نیز آن است که اخبار این آثار را به درستی به جامعه انعکاس دهد تا مردم در جریان تحولات چاپ و نشر درحوزه دفاع مقدس قرار بگیرند و همه دست به دست هم داده تا وظیفه مان را در موضوع دفاع مقدس که یک موضوع ملی است و بخشی از فرهنگ ما را تشکیل می دهد و به تعبیر مقام معظم رهبری همانند یک گنجینه است که همانا کتاب سرباز کوچک امام یکی از این گنجینه هاست به درستی به همگان معرفی گردد.

گفتنی است: کتاب "سرباز کوچک امام" تا به امروز با استقبال شایان توجهی روبرو بوده به طوری که به چاپ هجدهم خود رسیده است.

 

 

 

اضافه کردن دیدگاه جدید