آزادگان نماد سربلندی ایران هستند

۱۳۹۶/۰۵/۳۰
فرماندار کرمان:

فرماندار کرمان آزادگان را نماد سربلندی ایران دانست و گفت: آزادگان با صبر و استقامتی که داشتند مایه سرافرازی و عزت نظام شدند.

 

محمدعلی توحیدی در دیدار با کارمندان آزاده فرمانداری کرمان آزادگان اظهار کرد: آزادگان و جانبازان با ایستادگی و تحمل رنجها و مرارتهای فراوان گواهی صادق از مظلومیت و حقانیت رزمندگان ما در هشت سال دفاع مقدسند.

وی افزود: کسانی که در هشت سال دفاع مقدس ایثار و ازخودگذشتگی کردند برای خدا کار کردند و قطعا نیازی به بازگویی آن و یا تقدیر و تشکر ما ندارند لکن این ما هستیم که برای ادامه زندگیِ صحیح و حیات معنوی به آنها و احیاء این روحیه در جامعه نیاز داریم تقدیر و تکریم ما از ایشان نیز ادای دِینی است نسبت به آنها هرچند آنها با خدا معامله کردند و اجر و پاداششان را هم از خدا می گیرند ولی برای زنده نگه داشتن فرهنگ جهاد و مقاومت باید یاد و خاطره این عزیزان را گرامی بداریم.

وی با اشاره به تشییع شهدای مدافع حرم و شهادت سرافرازانه شهید محسن حججی گفت: پیکرهای مطهری که هرچند وقت به عنوان شهدای مدافع حرم در شهرهای مختلف تشییع می شوند متعلق به گلهایی است که هریک از دیگری زیباتر و خوشبوتر و دلیرترند. عزیزانی که خواسته و آرزویشان دفاع از حریم اسلام و ائمه اطهار و بیرون راندن کفار از سرزمینهای اسلامی است و برای این توفیق لحظه شماری می کردند.

توحیدی تصریح کرد: آن زمان شاهد فداکاری های آزادگان و رزمندگان بودیم اکنون هم کمتر از آن زمان نیست درحال حاضر هم بسیاری ازآنها در جاهای مختلف بار مسئولیت های سنگینی را بر عهده دارند و بسیار فراتر از وظیفه شان در مسیر خدمت به مردم و بهبود وضعیت معیشت و زندگی مردم تلاش می کنند .

توحیدی اظهار داشت: در حقیقت شما اسیر آنها نبودید آنها اسیر شما بودند. هرچند در عسر و حرج و محدودیت بودید ولی در اوج صلابت و استواری درس آزادگی را به همگان آموختید. امروز از آنهمه ظلم و ستم و از صدام و حزب بعث اثری نمانده است چند سال دیگر هم به یاری خداوند اثری از داعش و سرکرده های آنها و  جنایات و وحشی گری هایشان نخواهد بود چرا که ظلم نابود شدنی و اسلام پیروز و غالب است و وعده حق محقق خواهد شد.

در ادامه جانبازان سرافراز محمد کارگر و غلامعباس دخانی از خاطرات دوران اسارت مطالبی را عنوان کردند.

دخانی مسئول حراست فرمانداری کرمان با اشاره به وضعیت بسیار نامناسب زندان های حزب بعث گفت: برخی مطالب درخصوص چگونگی وضعیت دوران اسارت رزمندگان را شاید کسی باور نکند بازگو کردنِ سختیِ برخی شکنجه ها و شدت سخت گیری هایی که برای اسرا به کار برده می شد را برخی غلو یا بلوف تصور می کنند ولی واقعیت دارند لکن ایمان و توکل اسرا سبب می شد تا شکنجه ها را تحمل کنند.

 

* ا 

مهر

 

اضافه کردن دیدگاه جدید