آزادگان مشهدی با تولیت آستان قدس دیدار کردند

۱۳۹۸/۰۶/۱۲
به مناسبت سالروز ورود آزادگان به کشور؛

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی پیام آزادگان از خراسان رضوی، در آستانه سالگرد ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی و ولادت امام هادی(ع)، مراسم دیدار آزادگان خراسانی با آیت الله مروی، تولیت محترم آستان قدس رضوی در تالار وحدت حرم مطهر رضوی برگزار شد. این مراسم با حضور تعدادی از آزادگان سرافراز شاخص استان و مسئولین موسسه فرهنگی هنری پیام آزادگان خراسان رضوی در تالارآینه حرم مطهر رضوی برگزار گردید.

ابتدا برادر ازاه محمد فلاح به تلاوت قرآن کریم پرداختند. سپس آزاده سرافراز جناب آقای علی اکبر عرفانی مدیر موسسه پیام آزادگان خراسان رضوی، به معرفی موسسه و رسالت های آن پرداختند و برنامه های موسسه را در راستای ترویج فرهنگ مقاومت بیان نمودند. سپس آزاده سرافراز حاج حسین امینی به روایتگری کوتاهی از عزت آزادگان در زمان اسارت و خصوصا در زمان آزادی پرداختند.

آیت الله مروی در این مراسم ضمن تبریک ایام دهه ولایت و سالروز ورود آزادگان از دیدار با آزادگان ابراز خرسندی کردند و بابت اینکه نمی توانند به دیدار تک تک آزادگان در این ایام بروند، عذرخواهی کردند. ایشان افزودند: انشالله مسئولین آستان قدس برای روایتگری آزادگان در صحن های حرم مطهر در سال آینده از همین الان برنامه ریزی کنند و آزادگان آمادگی خود را برای روایتگری تا آن زمان بالا ببرند.

آیت الله مروی با اشاره به سختی هایی که آزادگان طبق قوانین صلیب نباید می کشیدند، آزادگان را گروگان صدام و حزب بعث در زمان جنگ تحمیلی دانستند. ایشان همچنین با سه خواسته آقای عرفانی از جمله چاپ کتب آزادگان توسط انتشارات آستان موافقت نمودند.

در انتها آزادگان همراه با تولیت معزز در رواق امام خمینی (ره) نماز مغرب و عشا را اقامه کردند.اضافه کردن دیدگاه جدید