آزاده مظاهری میزبان هیات آزادگان بهشهر + تصاویر

۱۳۹۷/۰۹/۱۹
برنامه های آزادگان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان ،  جلسه هیئت چهارده معصوم (ع) آزادگان شهرستان بهشهر با حضور اعضای این هیات  از ساعت هفت و نیم شب روز یکشنبه مورخه ۱۸ / ۹ / ۹۷ در بهشهر گلشهر جنب راه آهن به میزبانی آزاده مظاهر مظاهری به صرف شام برگزار گردید .در این مراسم با تلاوتی ایاتی  از کلام الله مجید با ترجمه توسط برادر آزاده حاج قربان شعبانی خوانده شد.

 پاسدار آزاده   مظاهر مظاهری  خاطراتی از تعداد دفعات اعزام به جبهه و چگونگی  اسارت خود  را برای دوستان آزاده بیان کرد.

آزاده مظاهری  نیرو اطلاعات عملیات و مسئول تهیه نقشه و آموزش نقشه خوانی به فرماندهان لشکر ۲۵ کربلا هنگام شناسایی ۵ کیلومتری بصره  ،۱۵ کیلومتر جلو تر از خطوط نبرد کربلا ۵ بعداز مجروح  و بی هوش شدن توسط گلوله های توبخانه خودی  و بعداز هوش آمدن در تاریخ ۲۰ دی ماه ۶۵، خود را در حلقه محاصره عراقی ها می بیند. هنگام انتقال به عقب به یکی از اسارت بابلی که کنارش بود می گوید: مرا می شناسی؟ در پاسخ منفی  آن آزاده خوشحال می شود که وی را نمی شناسد ولکن برای انحراف  میگویید من آمدم بودم سنگرو توالت گردان شما را برق کشی کردم. 

بعداز انتقال به پادگان سوم عراق در بصره و شکنجه های بسیار خود را برقکار معرفی و اعلام می دارد که خطوط را در دل شب کم کرده است. شخص صدام  در بصره همراه  با چندین محافظ از وی دیدار و به وی سیگار می دهد. . بیش از دوماه در انفرادی استخبارات بغداد زندانی می شود.

آزاده مظاهری را  بخاطر اینکه به وی مشکوک شده بودند شکنجه های بسیاری می کنند تا جاییکه از اسرای لشکر ۲۵ می خواهند کسی وی را می شناسد  و در صورت دادن اطلاعات وی را آزاد می کند. که همان اسیر می گوید بله من ایشان را می شناسم. عراقی های خوشحال می شوند که وی شناسایی شده است و سوال می کنند : وی چکاره است؟ آن آزاده در جواب می گوید او سنگر و توالت گردان ما را برق کشی کرده است.

فرمانده عراقی عصبانی می شود و مجدد وی را شکنجه می کنند و از وی می خواهد خود را  به عنوان فرمانده تیپ،گردان ، گروهان معرفی کندکه در پاسخ می شنود که من برق کار هستم. حتی با عصبانیت شدید می گوید:با این قد و ریش بلند  حتی فرمانده دسته هم نیستی؟  آزاده مظاهری ادامه می دهد که من خنده ام گرفت  و گفتم : نه نیستم.

یک روز در زندان انفرادی نگهبان عراقی به سراغم آمد و از دریچه درب گفت : چطوری ؟ خوبی؟ که من با ناراحتی گفتم: چه خوشی ؟! صدام به من گفت:" شما میهمان هستید و شما را به کربلا می بریم . به من سیگار داد. شما من را هر روز شکنجه می کنید."

سرباز عراقی با تعجب گفت: تو سید رئیس را دیدی؟ صدام را دیدی؟ من گفتم : آره  من دیدم.

سرباز عراقی سریع از پیش من رفت و بعداز چند ثانیه فرمانده زندان و چندین افسر عراقی و مترجم آمدند و آن سرباز به من گفت : تعریف کن  . سوال کردم چه چیزی را تعریف کنم. سرباز عراقی گفت دیدار با سید رئیس صدام را.

من هم با آب و تاب دادن گفتم: زمانی که من اسیر شدم شخص صدام از من بازدید کرد و به من مهربانی کرد ولکن شما مرا شکنجه می کنید.. فرمانده زندان سوال کرد: یقین داری سید رئیس بود؟ گفتم بله خودش یه من سیگار داد .  فرمانده زندان دستور داد دیگر مرا شکنجه نکنند . با من کمی مهربان تر باشند. بعداز دوماه کمی نفس راحت کشیدم و بعداز مدتی مرا به اردوگاه ۱۱ تکریت و سپس ۱۸ تکریت تبعید کردند.

در ادامه جلسه هیئت حق عضویت،کمک بلاعوض و اقساط ماهانه از اعضای صندوق هیات توسط برادر آزاده مهدی نوری زاده جمع آوری و به  آزاده  سید علی اصغر قاسمی  یک فقره وام عادی به مبلغ ۱۵ میلیون ریال پرداخت گردید. 

آزاده جعفر مزیدها  نماینده موسسه پیام آزادگان و مدیر هیات چهارده معصوم (ع) آزادگان بهشهر ضمن گرامی داشت یاد آزادگان شهید و متوفی گزارشی از سفر اعضای هیات آزادگان بهشهر به مشهد مقدس با هزینه شخصی و هیات آزادگان بهشهر ارائه نمود و افزود: ۲۲ آذر ۹۷ نشستی صمیمی با مدیرعامل و اعضای هیات مدیره شرکت خودکفایی اقتصادی آزادگان به میزبانی نمایندگی پیام مازندران و هیات آزادگان آمل و امام جمعه دابوشت در آمل برگزار می گردد.

در این شست علاوه بر ارائه گزارش عملکرد از سوی مدیران شرکت ، به سوالات مطرح شده آزادگان نیز پاسخ داده می شود.قرائت دعای سلامتی آقا امام زمان ( عج )  بصورت هم خوانی توسط آزادگان حاضر در جلسه از برنامه های پایانی این  جلسه بود.

 

 آزاده مظاهر مظاهری با شام از آزادگان حاضر در جلسه  پذیرایی نمود.

 

 

* آ 

 

اضافه کردن دیدگاه جدید